27. Jun 2013 6:03

Pyramídy z letničiek budú zdobiť Prievidzu

Po výsadbe mestských záhonov a kruhových objazdov bude letnú atmosféru v Prievidzi dopĺňať ešte viac kvetov. Mesto budú zdobiť pyramídové kvetináče, ktoré sú vysadené letničkami.

Už minulý týždeň mestská spoločnosť UNIPA začala s umiestňovaním 6 letničkových pyramíd na Námestí slobody, pred Kostolom najsvätejšej Trojice a na Ulici M. R. Štefánika pred hotelom Magura. Ďalšie 4 pyramídy budú vysadené a umiestnené v Prievidzi v priebehu júna. Tieto kvetináče sa budú nachádzať na pešej zóne na sídlisku Kopanice a na sídlisku Zapotôčky.
Centrum mesta a sídlisko Píly tiež budú zdobiť, okrem letničkových pyramíd aj závesné kvetináče. Kvetináče boli už osadené zamestnancami UNIPY na Námestí slobody a na Ul. M.R. Štefánika. Vysadené sú muškátmi, ktoré budú skrášľovať Prievidzu až do konca októbra. Všetko bude závisieť aj od klimatických podmienok. Kvety tak budú spríjemňovať prostredie prievidzských námestí počas letných i jesenných dní.

Ďalšie aktuality

Ekorok: Oslava Dňa Zeme s mladými ochranármi

22. Apr 2026 15:19
Mesto Prievidza v spolupráci s Centrom voľného času (CVČ) Prievidza a spoločnosťou…

Mestský úrad bude 8. mája zatvorený

22. Apr 2026 11:18
Mesto Prievidza informuje verejnosť, že v piatok 8. mája bude Mestský úrad z…

Prievidzské vtáctvo

22. Apr 2026 8:22
Spraviť si oddych a radosť vo voľnej prírode a rozšíriť si poznatky o výskyte…