20. Apr 2012 9:38

Psíčkari si môžu vyzdvihnúť vrecká. Sú zadarmo

Obyvateľ Prievidze, ktorý riadne zaplatil daň za psa, dostane zadarmo 25 špeciálnych vreciek na psie exkrementy s lopatkou. Po vrecká si môžu prísť psíčkari na mestský úrad do kancelárie číslo dverí 213, 120 a 119. Prievidza sa takto snaží nielen oceniť a motivovať zodpovedných majiteľov psov, ale aj upozorniť na povinnosti tých majiteľov, ktorí pri venčení znečisťujú mesto.

Mesto Prievidza sa snaží prostredníctvom tohto projektu v spolupráci so spoločnosťou SmartDog s.r.o. vštepiť psíčkarom zodpovednosť. Tým obyvateľom, ktorí riadne zaplatili daň za psa, rozdáva bezplatne vrecká na psie exkrementy. Mesto chce aj takto vytvárať čo najlepšie podmienky na život v čistom meste. Keďže radnica s chovateľmi psov v súčasnosti komunikuje o povinnostiach intezívnejšie, mestská polícia bude aj v týchto dňoch prísne pokutovať psíčkarov, ktorí znečisťujú verejné priestranstvá pri venčení psov. V prípade, že nezodpovedný majiteľ psa neodstráni výkaly, v zmysle VZN 66/2002 mu hrozí pokuta až do výšky 65 eur.


V projekte sú psíčkarom rozdávané vrecká z recyklovaného materiálu. Pri praktickom využívaní pomáha, že súčasťou balenia je lopatka, ktorou sa dá psí exkrement jednoducho vložiť do vrecka. Takéto vrecká sú šetrné k životnému prostrediu. Bývajú dostupné nielen v Prievidzi, ale aj v iných mestách a zverolekárnych ambulanciách, ktoré projekt podporili a distribujú vrecká svojím obyvateľom či klientom.Viac sa dočítate na www.smartdog.sk

Ďalšie aktuality

30-roční seniori v Necpaloch

27. Mar 2023 13:10
SLÁVNOSTNÁ ČLENSKÁ SCHÔDZA PRI PRÍLEŽITOSTI 30. VÝROČIA VZNIKU KLUBU DÔCHODCOV.

Rozprávkové javisko 2023

27. Mar 2023 7:43
Dňa 23. 3. 2023 sa v RKC v Prievidzi uskutočnila regionálna prehliadka detskej…

Relácia mestského rozhlasu na 12. týždeň

24. Mar 2023 10:44
Uverejňujeme krátke správy, ktoré boli vyhlasované v mestskom rozhlase v 12. týždni.