20. Apr 2012 9:38

Psíčkari si môžu vyzdvihnúť vrecká. Sú zadarmo

Obyvateľ Prievidze, ktorý riadne zaplatil daň za psa, dostane zadarmo 25 špeciálnych vreciek na psie exkrementy s lopatkou. Po vrecká si môžu prísť psíčkari na mestský úrad do kancelárie číslo dverí 213, 120 a 119. Prievidza sa takto snaží nielen oceniť a motivovať zodpovedných majiteľov psov, ale aj upozorniť na povinnosti tých majiteľov, ktorí pri venčení znečisťujú mesto.

Mesto Prievidza sa snaží prostredníctvom tohto projektu v spolupráci so spoločnosťou SmartDog s.r.o. vštepiť psíčkarom zodpovednosť. Tým obyvateľom, ktorí riadne zaplatili daň za psa, rozdáva bezplatne vrecká na psie exkrementy. Mesto chce aj takto vytvárať čo najlepšie podmienky na život v čistom meste. Keďže radnica s chovateľmi psov v súčasnosti komunikuje o povinnostiach intezívnejšie, mestská polícia bude aj v týchto dňoch prísne pokutovať psíčkarov, ktorí znečisťujú verejné priestranstvá pri venčení psov. V prípade, že nezodpovedný majiteľ psa neodstráni výkaly, v zmysle VZN 66/2002 mu hrozí pokuta až do výšky 65 eur.


V projekte sú psíčkarom rozdávané vrecká z recyklovaného materiálu. Pri praktickom využívaní pomáha, že súčasťou balenia je lopatka, ktorou sa dá psí exkrement jednoducho vložiť do vrecka. Takéto vrecká sú šetrné k životnému prostrediu. Bývajú dostupné nielen v Prievidzi, ale aj v iných mestách a zverolekárnych ambulanciách, ktoré projekt podporili a distribujú vrecká svojím obyvateľom či klientom.Viac sa dočítate na www.smartdog.sk

Ďalšie aktuality

Hornonitrianske folklórne slávnosti

14. Jun 2024 9:33
Už zajtra, 15.06 sa môžete tešiť na hlavný program 38. ročníka Hornonitrianskych…

Festivalová Prievidza

14. Jun 2024 9:29
Máte už plány na víkend? Príďte zažiť nezabudnuteľný festival plný hudby, tanca,…

Brigáda v Dennom centre

14. Jun 2024 8:33
Dňa 06.06.2024 sa v popoludňajších hodinách v areály DC Bôbar Prievidza uskutočnila…