1. Aug 2011 13:13

Prievidzu ovládli v sobotu zombies

V sobotu 30. júla ste mali možnosť stretnúť na Námestí slobody nielen korzujúcich obyvateľov mesta a čerstvých novomanželov vchádzajúcich z Mestského domu, ale tiež okolo 150 zombíkov – účastníkov 3. ročníka ZombieWalku.

Sprievod maskovaných účastníkov sa následne pohol z Námestia slobody k Námestiu J.C.Hronského a SC Korzo. Účastníci sprievodu, ktorí boli vo vekovom rozmedzí 4 – 50 rokov museli tiež čeliť obrancom mesta – militárnej jednotke. Inscenované strety sa však skončili víťazstvom zombies. Na záver vybrala odborná porota troch najlepších zombies, ktorí sa svojim zjavom a prejavom najviac priblížili týmto hororovým postavám. Následne sa účastníci sprievodu mohli zúčastniť afterparty v Extreme Disco.

Cieľom podujatia nebol len únik zo stereotypu a zábava, ale tiež poukázanie na skutočnosť, že aj počas bežných dní môžeme v uliciach našich miest stretnúť ľudí, ktorých pohľady sú vyhasnuté a ich životná energia sotva stačí na vykonávanie naučených mechanických úkonov. Ak niekto túto spojitosť uvidí tiež, dosiahli sme ZombieWalkom ten správny výsledok.

Viac fotografií k ZombieWalku môžete nájsť aj na facebooku KaSS: www.facebook.com/KaSS.PD

Ďalšie aktuality

Rozprávková ekoknižnica – Materská škola Cesta Vl.…

10. Dec 2025 8:30
Materská škola Cesta Vl. Clementisa v Prievidzi dosiahla významný úspech – v…

V Čerešňovom sade pribudlo osem nových stromov

9. Dec 2025 8:30
Čerešňový sad v Prievidzi prechádza obnovou. Technické služby mesta Prievidza (TSMPD…

Posledné rokovanie Mestského zastupiteľstva v Prievidzi v…

8. Dec 2025 12:02
V pondelok 8. decembra 2025 sa konalo posledné rokovanie mestského zastupiteľstva v…