6. Jul 2023 7:26

Prievidzskí tanečníci si odniesli zlato

Dňa 25. júna 2023 sa tanečníci z Centra voľného času v Prievidzi zúčastnili európskeho finále tanečnej súťaže EUROPEAN FINALS 2023 - SHOWTIME DANCE v maďarskom meste Siófok.

„Súťaž SHOWTIME DANCE je založená na otvorenom súťažnom systéme. Súťaží sa v Triede „A“, kam patria súťažiaci, ktorí už viac rokov tancujú, čím sa predpokladá ich vyššia kvalitatívna úroveň. Zároveň musí byť splnená podmienka účasti aspoň na niekoľkých domácich alebo zahraničných súťažiach,“ popisuje súťaž jej riaditeľka Lenka Kluchová.

V tejto kategórii očarila porotu svojím vystúpením sólistka Lucia Pucherová, ktorá si odniesla zlaté umiestnenie v choreografií „Tieň“ Dáriusa Štrbu.

Druhou kategóriou je Trieda „B“, kam patria súťažiaci, ktorí sú začiatočníci a s nižšou kvalitatívnou úrovňou.

V tejto kategórii opäť zažiarili Prievidžania, keď DUO Lukáš Ďuriš a Lucia Pucherová vytancovali zlaté umiestenie s choreografiou Dáriusa Štrbu „Romanca“.

Ocenenia zbierali aj prievidzské mažoretky tanečnej skupiny TREND. V kategórii B tanečná formácia – dospelí  získali zlaté umiestnenie  s choreografiou Anny Dražovej  „Žandárky zo Saint – Tropéz“, a  v kategórii B získali DUO dospelí strieborné umiestnenie s choreografiou Kataríny Sokolovej „Súlad hrou“.

Úspech slávili aj zástavníci „Acrobatic“ tanečnej skupiny TREND, keď v kategórii B získali strieborné umiestnenie s choreografiou „S nami k výškam“ od Kataríny Sokolovej.

Sólistka Amy Janšáková v choreografií „ODYSEA“ od Dáriusa Štrbu získala strieborné  umiestnenie.

„Veľmi sa teším, že z úspechov našich talentovaných tanečníkov, ktorí sa vďaka poctivej práci pretancovali k tak fantastickým výsledkom. Prajem im ešte mnoho úspechov a aby si pri svojom tanci užívali každý jeden krok,“ ocenila mladých tanečníkov primátorka Katarína Macháčková.

Ďalšie aktuality

Chemický posyp na železničných priecestiach

3. Oct 2023 11:03
ŽSR OR Trnava, SMSÚ Topoľčany upozorňuje správcov miestnych a účelových …

Jesenná deratizácia 2023

3. Oct 2023 10:47
Oznamujeme obyvateľom, že v dňoch 05.10.2023 až 23.10.2023, začne spoločnosť …

EKOTOPFILM PRICHÁDZA S ABSOLÚTNYMI FILMOVÝMI NOVINKAMI 

2. Oct 2023 12:14
Najstarší filmový festival Ekotopfilm - Envirofilm oslavuje 50 rokov a prináša už 03…