27. Apr 2012 7:47

Prievidzské mestské dni

Mesto Prievidza v spolupráci s Kultúrnym a spoločenským strediskom v Prievidzi organizuje v dňoch 17. – 19. mája 2012 príležitostný trh Prievidzské mestské dni. Táto akcia spája Mestské dni a Uličku remesiel, ktoré sa konali v minulosti.

Prievidzské mestské zastupiteľstvo schválilo aj zmenu v trvaní podujatia. Podľa schváleného VZN sa budú Prievidzské mestské dni konať vždy tretí májový týždeň v roku v dňoch štvrtok až sobota.

Neoddeliteľnou súčasťou života slovenského ľudu boli oddávna, remeslá, zvyklosti a slávnosti. Pod ľudovú výrobu zaraďujeme všetky druhy ručnej práce, spracúvanie textilných vlákien, slamy, lyka, spracovávanie dreva, kovov, kože, drôtu, vyšívanie a pod. Na Slovensku dodnes žije mnoho rezbárov, košikárov, hrnčiarov, tkáčov, výšivkárok, čipkárov a veľa ďalších umeleckých remeselníkov, ktorí sa snažia zachovať tradície svojich predkov. Časť z týchto remesiel priblíži občanom a návštevníkom mesta Prievidza Ulička remesiel.

Popri umeleckých remeslách vytvorilo mesto Prievidza priestor aj pre predajcov ďalšieho tovaru – textilu, cukroviniek, spotrebného tovaru, hračiek, bytového textilu, ktorí patria medzi novodobých trhovníkov. Samozrejme nezabúda sa ani deti, pre ktoré budú okrem cukroviniek, pukancov a cukrovej vaty pripravené aj detské atrakcie. Svoje umenie a schopnosti budú prezentovať pod vedením pedagógov z Centra voľného času a Základnej umeleckej školy aj kultúrne a športové kolektívy počas programu na pódiu. Samozrejme budú k dispozícii aj rýchle občerstvenie, dobré jedlá, medovina a bohatý kultúrny program.

Pokyny a prihláška pre záujemcov o predajné miesta:

Pokyny pre účastníkov príležitostného trhu ico_doc_46
Záväzná prihláška ico_doc_46

Ďalšie aktuality

Daň z nehnuteľnosti splatná do konca septembra

21. Sep 2023 15:13
Oddelenie daní a poplatkov Mestského úradu Prievidza pripomína daňovníkom dane z…

Olympia v Amsterdame

20. Sep 2023 15:32
Cvičenky Olympie pri Olympijskom klube Prievidza, pod vedením cvičiteľky Jitky…

Všeobecne záväzné nariadenie mesta Prievidza č. 14/2023…

18. Sep 2023 15:22
Číslo: 14/2023 Prílohy: VZN…