27. Apr 2012 7:47

Prievidzské mestské dni

Mesto Prievidza v spolupráci s Kultúrnym a spoločenským strediskom v Prievidzi organizuje v dňoch 17. – 19. mája 2012 príležitostný trh Prievidzské mestské dni. Táto akcia spája Mestské dni a Uličku remesiel, ktoré sa konali v minulosti.

Prievidzské mestské zastupiteľstvo schválilo aj zmenu v trvaní podujatia. Podľa schváleného VZN sa budú Prievidzské mestské dni konať vždy tretí májový týždeň v roku v dňoch štvrtok až sobota.

Neoddeliteľnou súčasťou života slovenského ľudu boli oddávna, remeslá, zvyklosti a slávnosti. Pod ľudovú výrobu zaraďujeme všetky druhy ručnej práce, spracúvanie textilných vlákien, slamy, lyka, spracovávanie dreva, kovov, kože, drôtu, vyšívanie a pod. Na Slovensku dodnes žije mnoho rezbárov, košikárov, hrnčiarov, tkáčov, výšivkárok, čipkárov a veľa ďalších umeleckých remeselníkov, ktorí sa snažia zachovať tradície svojich predkov. Časť z týchto remesiel priblíži občanom a návštevníkom mesta Prievidza Ulička remesiel.

Popri umeleckých remeslách vytvorilo mesto Prievidza priestor aj pre predajcov ďalšieho tovaru – textilu, cukroviniek, spotrebného tovaru, hračiek, bytového textilu, ktorí patria medzi novodobých trhovníkov. Samozrejme nezabúda sa ani deti, pre ktoré budú okrem cukroviniek, pukancov a cukrovej vaty pripravené aj detské atrakcie. Svoje umenie a schopnosti budú prezentovať pod vedením pedagógov z Centra voľného času a Základnej umeleckej školy aj kultúrne a športové kolektívy počas programu na pódiu. Samozrejme budú k dispozícii aj rýchle občerstvenie, dobré jedlá, medovina a bohatý kultúrny program.

Pokyny a prihláška pre záujemcov o predajné miesta:

Pokyny pre účastníkov príležitostného trhu ico_doc_46
Záväzná prihláška ico_doc_46

Ďalšie aktuality

Oprava poruchy pitnej vody

10. Apr 2024 9:01
Informujeme obyvateľov, že z dôvodu opravy poruchy na verejnom vodovode bude dnes…

Ekorok s Nestlé

9. Apr 2024 8:27
19. apríla sa od 9:30 do 12:00 hodiny na Námestí slobody uskutoční 21. ročník…

Mesto zrekonštruuje výbehy pre psov

9. Apr 2024 8:12
Mesto Prievidza spravuje aktuálne desať výbehov pre psov. V súčasnosti chystá…