16. máj 2012 6:17

Prievidzské mestské dni začínajú už tento týždeň

Už vo štvrtok 17. mája 2012 sa na Námestí slobody začnú Prievidzské mestské dni. Pre obyvateľov a návštevníkov mesta bude od štvrtka do soboty k dispozícii nielen príležitostný trh tovarov a služieb, ale paralelne s ním bude prebiehať aj obľúbená Ulička ľudových remesiel.

História v pohybe
Novinkou v rámci Uličky ľudových remesiel budú scénky a dramatizácia zaujímavých historických momentov v podaní DFS Malý Vtáčnik, FS Vtáčnik Senior a Divadla „A“ a Shanti pod názvom „História v pohybe“. Každú celú hodinu v časovom rozpätí 10.00 – 16.00 h budú prebiehať hrané scénky, ktoré priamo medzi návštevníkmi dokreslia historické pozadie trhov, zaujímavých udalostí a predstavia osobnosti mesta Prievidza. Tento projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.
Kultúrny program
Súčasťou Prievidzských mestských dní bude aj kultúrny program, ktorý odštartuje v piatok o 15.30 h krojovaným sprievodom účinkujúcich z projektu História v pohybe. Slávnostné otvorenie Prievidzských mestských dní primátorkou mesta je naplánované na 16.00 h a zúčastnia sa ho tiež delegácie z partnerských miest. V priebehu piatkového popoludnia uvidíte na hlavnom pódiu účinkujúcich zo ZUŠ L. Stančeka, Big Band Slovakia Bojnice, SZUŠ Xoana a večer bude patriť speváckemu triu La Gioia a Video Disco Show DJ Caggy-ho.
Sobotňajší program začína vystúpením DFS Malý Vtáčnik s hosťami, v priebehu dňa ďalej vystúpia hudobné skupiny Personic, Čoloband, Ježibaba, Golem, 2 + 2 kusy. Večerná časť programu bude v podaní René Lacko a Downtown Band, skupiny Mango Molas a Latino Disco nocou DJ-ja Mathiasa, Xoanou a Barmanskou Show Jantár Club s miešanými drinkami.
Nedeľný koncert
Hoci záver Prievidzských mestských dní je naplánovaný na sobotnú noc, pokračujte s nami aj v nedeľu 20. mája! Pripravený je koncert Kvarteta Jána Strmenského s hosťom opernou speváčkou Petrou Záhumenskou vo Farskom kostole sv. Bartolomeja o 19.00 h.
Vstupenky v hodnote 6,00 € si môžete zakúpiť v pokladni DK Prievidza.
Viac info na: www.kasspd.sk, www.facebook.com/KaSS.PD

Ďalšie aktuality

Hornonitrianske folklórne slávnosti

14. Jun 2024 9:33
Už zajtra, 15.06 sa môžete tešiť na hlavný program 38. ročníka Hornonitrianskych…

Festivalová Prievidza

14. Jun 2024 9:29
Máte už plány na víkend? Príďte zažiť nezabudnuteľný festival plný hudby, tanca,…

Brigáda v Dennom centre

14. Jun 2024 8:33
Dňa 06.06.2024 sa v popoludňajších hodinách v areály DC Bôbar Prievidza uskutočnila…