10. Jul 2013 11:00

Prievidza hostí reprezentáciu na sústredení

Prievidzská športová hala v týchto dňoch hostí významné športové podujatie. Slovenská basketbalová reprezentácia U 18 je od 9. do 12. júla na sústredení v športovej hale v Prievidzi. Slovenskí reprezentanti do 18 rokov sa v Prievidzi pripravujú na európsky šampionát B-divízie v Macedósku.

Mesto Prievidza v zastúpení primátorkou mesta po dohode s generálnym sekretárom Slovenskej basketbalovej asociácie SBA Ľubomírom Ryšavým pripravilo podmienky pre realizáciu reprezentačného sústredenia a prípravy na dôležité majstrovstvá sveta B kategórie.

Ako uviedol predseda basketbalového klubu BC Prievidza mládež Ing. Peter Hupka, „reprezentácii sme sa snažili vytvoriť čo najvhodnejšie podmienky pre úspešné vystúpenie na blížiacich sa majstrovstvách Európy B – divízie. Už nám ostáva len dúfať v čo najlepší výsledok našich chalanov. Reprezentačné sústredenie v Prievidzi taktiež považujeme za výborný krok aj v rámci prievidzského basketbalu.“ Reprezentačný tréner Ľuboš Jelačič pred tréningom neskrýval svoje nadšenie. „Veríme, že v prebiehajúcej príprave na medzinárodný turnaj dokážu naši reprezentanti získať potrebné sebavedomie, ktoré pretavia do úspechu v medzinárodnej konkurencii.“

V reprezentácii sú dvaja hráči z Prievidzského basketbalového klubu BC Prievidza mládež Samuel Hupka a Marek Mäsiar hlavným trénerom reprezentácie je Prievidžan Ľuboš Jelačič.

Okrem uvedenej kategórie má prievidzský mládežnícky basketbal svoje zastúpenie aj v kategórii U 16. Za reprezentáciu v tejto kategórii hrajú Jakub Pasovský, Filip Halmeš a asistentom hlavného trénera je Marek Bulík.

Ďalšie aktuality

Pracovné trhy 2023

28. Mar 2023 9:23
Kontaktné centrum Prievidza v rámci projektu Podpora zamestnateľnosti v regióne…

30-roční seniori v Necpaloch

27. Mar 2023 13:10
SLÁVNOSTNÁ ČLENSKÁ SCHÔDZA PRI PRÍLEŽITOSTI 30. VÝROČIA VZNIKU KLUBU DÔCHODCOV.

Rozprávkové javisko 2023

27. Mar 2023 7:43
Dňa 23. 3. 2023 sa v RKC v Prievidzi uskutočnila regionálna prehliadka detskej…