18. Oct 2011 9:55

Pozrite sa na Fotomatrix

V piatok 7. októbra sa na Námestí slobody v Prievidzi zastavil pohyb. Presnejšie zastavili ho štrnásti nadšenci fotografovania so svojimi digitálnymi fotoaparátmi rozostavaní do polkruhu za pomoci Rastislava Šormana v úlohe synchronizátora.

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Normálna tabuľka“; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:““; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:“Times New Roman“; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} Nezáležalo na tom, či boli vybavení „kompaktom“ alebo zkadlovkou“. Nezáležalo na tom, či je niekto dieťa alebo „starší ročník“, amatér alebo profesionál. Workshop Fotomatrix bol organizovaný Ateliérom Ars Preuge pod taktovkou Vandy Mesiarikovej a v spolupráci s Kultúrnym a spoločenským strediskom.

Účastníci nafotili materiál, ktorý bude zdrojom výsledného stop-motion videoefektu. Pokiaľ si nedokážete predstaviť ako tento stop-motion efekt vyzerá, skúste si spomenúť na film Matrix, kde sú jeho hrdinovia „zmrazení“ v čase i pohybe.

Aj napriek nepriazni počasia vládla na prievidzskom námestí skvelá nálada. Fotilo sa „ostošesť“ a smiechu nezabránilo ani tých pár kvapiek.

Video z Fotomatrixu už onedlho môžete vzhliadnuť na stránke www.arspreuge.sk.

František Vráb

Andrej Kubačka

Jozef Šibík

Július Urblík

Rastislav Hustý

Ďalšie aktuality

Pravidelné preskúšanie varovnej siete sirén - 9.12.2022

7. Dec 2022 9:48
Upozorňujeme obyvateľov, že z rozhodnutia vedenia sekcie krízového riadenia MV SR,…

Hravo žiť zdravo - rok v školskej záhrade

6. Dec 2022 10:28
Trenčiansky samosprávny kraj podporil MŠ Mišúta v Prievidzi grant Zelené oči

Výmena okien vo veľkej telocvični CVČ

2. Dec 2022 7:38
V týchto dňoch prebieha výmena okien v telocvični Centra voľného času.