2. máj 2012 7:17

Pomôžte Prievidzi získať viac zelene

Orange vyhlásil druhý ročník súťaže Zeleň pre mesto. Tento environmentálny projekt prispeje opäť k ochrane životného prostredia a prinesie do slovenských miest viac zelene. Zákazníci Orangeu sa môžu do súťaže zapojiť až do konca júna aktiváciou elektronickej faktúry alebo odovzdaním použitých telefónov.

Šesť miest, ktorých obyvatelia sa ukážu ako najviac ekologicky uvedomelí, získa od Orangeu finančný príspevok v hodnote 3300 eur na výsadbu zelene v tej miestnej časti alebo lokalite, ktorá trpí nedostatkom zelene. Zelenými mestami sa celkovo stanú tri mestá s počtom obyvateľov nad 15 tisíc a tri mestá resp. obce do 15 tisíc obyvateľov. Víťazné mestá získajú hlavnú výhru – 3 300 eur na nákup a výsadbu zelene. Celkovo na tento účel venuje Orange 19 800 eur. Šancu získať tento príspevok tak má aj Prievidza, závisí iba od aktivity jej obyvateľov.

Ekologicky uvedomelí Slováci, ktorí sa v období od 25. apríla do 30. júna zapoja do súťaže, pripíšu za každú uskutočnenú environmentálnu aktivitu – či už to bude aktivácia elektronickej faktúry alebo odovzdanie mobilného telefónu – na konto svojho mesta 1 bod.

„Jedným z najjednoduchších spôsobov ako sa môžu zákazníci Orangeu do súťaže zapojiť a prispieť tak k ochrane životného prostredia, je aktivácia elektronickej faktúry. Elektronická faktúra prináša okrem komfortu aj výrazne zníženie spotreby papiera, ktorý v prípade faktúr vôbec nie je nevyhnutný,“ uviedla Andrea Cocherová, riaditeľka úseku komunikácie a značky spoločnosti Orange Slovensko.

Aktivácia elektronickej faktúry, ktorou sa zákazník súčasne zapojí do súťaže Zeleň pre mesto, je možná priamo na predajnom mieste Orangeu, odoslaním SMS správy v tvare A na krátke číslo 962, zavolaním na Zákaznícku linku 905 alebo návštevou internetovej stránky www.orange.sk/efaktura.

V období trvania súťaže je tiež možné získať body pre svoje mesto odovzdaním starého mobilného telefónu na predajnom mieste Orangeu vo svojom meste. V ktorejkoľvek predajni je možné odovzdať starý telefón, ktorý sa už nepoužíva, a používateľ ho chce ekologicky zlikvidovať. Na ekologickú likvidáciu sa v Prievidzi špeciálne zameriava predajňa operátora na ul. G. Švéniho.

Ďalšie aktuality

Zelený projekt pre seniorov

18. Jun 2024 14:21
V rámci podujatia Naše mesto 2024 upravili pracovníci mestského úradu spoločne s…

Mesto chce opraviť odvodňovací žľab na autobusovej stanici

17. Jun 2024 13:34
Mesto prostredníctvom verejného obstarávania hľadá dodávateľa projektovej…

Hornonitrianske folklórne slávnosti

14. Jun 2024 9:33
Už zajtra, 15.06 sa môžete tešiť na hlavný program 38. ročníka Hornonitrianskych…