18. Jan 2011 17:26

Ples mesta úspešne otvoril sezónu v Prievidzi

Plesová sezóna začala už aj v našom meste v plnej paráde. S dvojnásobkom hostí oproti minulosti, so zaujímavým programom a oku i jazýčkom lahodiacou ponukou gastronomických špecialít. Ples mesta nie je v Prievidzi žiadnou novinkou. Táto, v roku jedinečná udalosť, má dlhodobú tradíciu. Od roku 2000 sa uskutočňuje v reprezentačných priestoroch Domu kultúry.

V novodobej histórii sme ho teda zaznamenali už dvanásty raz. Potešiteľné je, že Prievidžania znova našli chuť i takouto formou dať najavo svoju podporu. Po rokoch útlmu sa ich v sálach zišlo viac ako 210. Do slávnostne upravených a nasvietených priestorov hostí vítala primátorka Katarína Macháčková s manželom. Pokračovala privítacím prípitkom a atmosféru umocnila tradičná goralská ľudová hudba bratov Zamiškovcov z Kolačkova. Vďaka hojnej účasti sa organizátori prispôsobili situácii a ples sa konal vo všetkých sálach.
Začal sa tak, ako tomu býva na porovnateľných akciách, úderom na gong. Tejto čestnej úlohy sa ujala Katarína Macháčková. Podľa tradície nasledovalo predtancovanie s choreografiou tanečníkov prievidzskej Súkromnej tanečnej školy Viery Nedeljakovej pod vedením pani Hildy Preinerovej. Potom už pokračoval celovečerný a nočný program. Do prvého tanečného kola pozvala hostí hudobná skupina Orbis. Nakoľko, ako už bolo spomenuté, bola naozaj vysoká účasť, plesalo sa v divadelnej sále so živou hudbou a spoločenská sála bola k dispozícii tým, ktorí uprednostňujú modernejšie rytmy – diskotéku. O zábavu sa v tomto prípade postaral DJ Steve. Počas večera sa v rámci bohatého kultúrneho programu vystriedali okrem prievidzskej tanečnej školy tanečná skupina z Trenčína a o polnoci – vrchol programu – efektné vystúpenie dua Aratron Aspis, ktoré bolo zakončené svetelným nápisom Ples mesta Prievidza.
K podobným akciám neoddeliteľne patrí i slávnostná tabuľa. Nechýbali na nej gastronomické špeciality ako jahňacie ragú na šampiňónoch či kvalitné vína a miešané nápoje.
Prievidzský mestský ples sa naozaj vydaril. Potvrdil to i fakt, že poslední hostia z neho odchádzali až v sobotných hodinách po brieždení.

Katarína Vráblová

Ďalšie aktuality

Oznam o prerušení dodávky tepla TÚV a ÚK

6. Dec 2023 12:18
PTH, a.s. týmto oznamuje svojim odberateľom tepla, že z dôvodu odstránenia havárie…

Zrušenie zasadnutia VVO č. I

6. Dec 2023 11:09
Oznamujeme verejnosti, že zajtra t.j. vo štvrtok 7.12.2023 sa neuskutoční…

Stránkové dni a úradné hodiny

5. Dec 2023 16:39
Oznamujeme verejnosti, že s účinnosťou od 1.12. 2023 sa určujú stránkové dni a…