9. Jan 2014 7:55

Pekné Vianoce mali aj v Harmónii

Vďaka finančnej aj materiálnej pomoci mali príjemné vianočné sviatky i klienti neziskovej organizácie Harmónia.

Vianoce vo všeobecnosti vnímame ako najväčšie sviatky v roku, kedy sa, okrem iného, vzájomne obdarúvame. Súčasná doba je však ťažká a nie každý má svoj naozajstný domov. Mestom založená organizácia Harmónia, n. o., pôsobiaca v oblasti sociálnych služieb, preto prevádzkuje zariadenia sociálnej starostlivosti sídliace na Košovskej ceste v Prievidzi.

Ide o Útulok pre bezprístrešných a Zariadenie núdzového bývania pre osamelých rodičov s deťmi. Aj ich obyvateľom mohli pracovníci neziskovky pripraviť pekné sviatky vďaka pomoci niekoľkých spoločností a dobrých ľudí s otvoreným srdcom. Na Mikuláša mali deti zo zariadenia bohatšiu nádielku vďaka materiálnemu daru v podobe sladkostí od spoločnosti Nestlé Slovensko, s.r.o. Pre klientov pobytových zariadení, ktoré organizácia spravuje, získala tiež v rámci dobrovoľníckej služby v predvianočnom období prostredníctvom fyzickej osoby finančné prostriedky na štedrovečernú a silvestrovskú večeru a výrobu vianočného pečiva, dekorácií a ozdôb v rámci realizácie projektu Nadácie Orange „Darujte Vianoce“. Deťmi vlastnoručne vytvorené ozdoby počas sviatočných dní skrášlili priestory, v ktorých žijú so svojimi rodičmi.

K darčekom pod stromčekom prispela hračkami aj spoločnosť Dráčik DIVI Bratislava, logistické centrum Senec. Chutné zákusky a koláče všetkým obyvateľom daroval Pavel Urminský – Pekáreň Samuel a sladkosťami prispela tiež rodina Bartová. Všetkým darujúcim vyjadruje Harmónia, n. .o. aj v mene svojich klientov čo najúprimnejšie poďakovanie.

Autor: Katarína Vráblová

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.

Upozorňujeme na zmeny v umiestnení volebných miestností

10. Aug 2022 13:27
Pre spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov…

Delegovanie do volebných komisií

10. Aug 2022 12:47
Členom volebnej komisie môže byť ten, kto dovŕšil 18 rokov veku, je spôsobilý na…