12. Jun 2017 8:58

Parkovné je možné cez sms zaplatiť už aj deň vopred

Majitelia odparkovaných vozidiel v centrálnej mestskej parkovacej zóne už nemusia skoro ráno vstávať, aby uhradili parkovné.

Platenia parkovného v centrálnej mestskej parkovacej zóne (CMPZ) cez sms je opäť pohodlnejšie. Zaplatiť sa totiž bude dať už deň vopred, čo môžu využívať vodiči, ktorí prídu napríklad z poobednej zmeny. Ráno teda nemusí zavčasu vstávať len preto, aby si zaplatil parkovné.

Ako postupovať?
Vodič pošle požiadavku na zaplatenie parkovného cez sms napríklad večer o 23. hodine. Dostane najprv štandardnú odpoveď: „SMS Parking Prievidza: Spoplatnené len v čase Po-Pi: 07:00-16:00 hod. Tato SMS nie je spoplatnená.“


Následne dostane ďalšiu sms: „POZOR SMS Parking Prievidza. Ak si želáte zaplatiť parkovné na najbližšie spoplatnený deň od 07:00, pošlite Vašu SMS požiadavku do 10 minút znova!“
„Následne je potvrdená požiadavka pre evidenčné číslo vozidla ako platná na najbližší deň spoplatnenia. Pôvodná a opätovná sms musia byt rovnaké, teda počnúc odosielaným číslom, zónou aj evidenčným číslom vozidla,“ upozornil Roman Bartoš, vedúci strediska miestnych komunikácii a správy parkovísk Technických služieb Prievidza. Služba platby parkovného deň vopred bola spustená od začiatku júna.

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.

Upozorňujeme na zmeny v umiestnení volebných miestností

10. Aug 2022 13:27
Pre spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov…

Delegovanie do volebných komisií

10. Aug 2022 12:47
Členom volebnej komisie môže byť ten, kto dovŕšil 18 rokov veku, je spôsobilý na…