18. Apr 2016 6:21

Panské domy hornej Nitry bodovali aj na kraji

Krajské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja bolo ako po iné roky v Starej Turej. Obchodná akadémia Previdza mala v odbore 08- gastronómia, hoteliérstvo a cestovný ruch dve práce. Projektu Simony Rendekovaj „Panské domy hornej Nitry“ porota udelila 3.miesto.

V piatok 8. apríla sa v Starej Turej uskutočnil 38. ročník Stredoškolskej odbornej činnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja. Zo 17 odborov naša škola, Obchodná akadémia v Prievidzi, mala zástupcov iba v odbore 08 – gastronómia, hoteliérstvo a cestovný ruch. Súťažilo 8 prác. Ja som prezentovala svoj projekt Panské domy hornej Nitry. Obsahom práce je prezentovanie 22 panských domov regiónu so zameraním na kaštieľ v Čereňanoch. Viac o projekte . zaKamencom“ – to bol názov druhého súťažného projektu z našej školy. Autorka Zuzana Hrdá v tom istom termíne súťažila na Bosákovom dni 2016v Bratislave, a tak ja ako spoluautorka (ďalší spoluautori boli Alexandra Zbiňovcová a Dominik Šimko), som prezentovala aj tento projekt. Jeho cieľom je revitalizácia objektov a území v Gepniarovej a Bystričianskej doline, ktoré sú za obcou Kamenec pod Vtáčnikom.
Je dobojované, ceny rozdané, postupujúci na slovenské finále sú istí. Víťazom môžeme len poblahoželať.
Ja som bola na 3. mieste. Miesto je nepostupové. Škoda. V každom prípade je na mne, či využijem tú možnosť, aby som na maturitných skúškach môj projekt obhajovala, alebo pôjdem na klasickú maturitnú skúšku z praktickej časti odborných predmetov. To asi mnohí študenti nevedia. Nevedia, že umiestnenie na krajskej súťaži do tretieho miesta a celoslovenskej do piateho miesta môže žiak, ak mu to škola dovolí, prezentovať a obhajovať pred maturitnou komisiou. Som tretiačka, takže mám na rozhodnutie jeden rok. Uvidíme.

Autor: Simona Rendeková, Obchodná akadémia Prievidza

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.

Upozorňujeme na zmeny v umiestnení volebných miestností

10. Aug 2022 13:27
Pre spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov…

Delegovanie do volebných komisií

10. Aug 2022 12:47
Členom volebnej komisie môže byť ten, kto dovŕšil 18 rokov veku, je spôsobilý na…