7. Oct 2011 6:49

Pani Dadíková sa vzdala funkcie - oficiálne vyjadrenie

Pani Dadíková sa k 6. októbru 2011 vzdala funkcie zástupkyne primátorky. Tu si môžete prečítať oficiálne vyjadrenia pani Dadíkovej a primátorky Kataríny Macháčkovej.

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Vyhlásenie zástupkyne primátorky mesta Prievidza

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Normálna tabuľka“; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:““; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:“Times New Roman“; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} Viac ako 38 rokov pracujem a vždy som robila a rozhodovala s najlepším vedomím a svedomím. V samospráve mesta som ako poslankyňa od roku 1998 vždy patrila k tým, ktorí robili rozhodnutia v prospech spoluobčanov. Ako jedna z mála som verejne bojovala za ochranu majetku patriaceho nám všetkým. Majetku, na ktorý siahali tí, ktorí mali iné záujmy ako blaho mesta. Žiaľ‘, keď‘ som volala SOS za ochranu záujmov mesta, médiá stáli bokom a nereagovali na moje výzvy a zistenia !

Život má spravidla dve stránky. Príjemnú i nepríjemnú. Za pozitívne konanie je zriedkavé niekoho medializovať‘. Od 28. septembra som sa však stala objektom celoplošnej medializácie. S tým rizikom však musí počítať‘ každý verejný činiteľ. Preto som sa dňom 6. októbra 2011 vzdala funkcie zástupkyne primátorky mesta Prievidza. O vine a treste v mojom prípade nebolo doteraz rozhodnuté. Považujem však moje rozhodnutie za nutné a neodkladné. Napriek tomu budem v rámci svojich schopností a možností robiť‘ pre mesto, ktoré bolo, je a zostane mojím domovom.

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Normálna tabuľka“; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:““; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:“Times New Roman“; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} Vyjadrenie primátorky mesta

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Normálna tabuľka“; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:““; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:“Times New Roman“; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} Rozhodnutie pani Heleny Dadíkovej odstúpiť z pozície zástupkyne primátorky považujem za morálne gesto, ktoré potvrdzuje jej vysokú politickú kultúru. Rozhodnutie pani Dadíkovej je o to silnejšie, že celá skutočnosť nastala počas jej osobného voľna a nijakým spôsobom nesúvisela s prácou a výkonom jej funkcie. Aj na tomto mieste chcem poďakovať pani Dadíkovej za všetko, čo urobila pre mesto Prievidza. Jej profesionálny prínos je neoceniteľný a ja si tieto výsledky budem vždy patrične vážiť. Práve preto si prajem, aby Helena Dadíková ostala členkou mestskej rady, poslankyňou mestského zastupiteľstva a týmto spôsobom naplnila dôveru prameniacu z najvyššieho volebného zisku v rámci poslancov, ktorú dostala zo strany voličov v komunálnych voľbách. Potrebu odstúpenia nebudem bližšie hodnotiť, je len výsledkom nášho volebného sľubu, ktorého obsah je založený na hodnotách, akými sú morálnosť, čestnosť, zmysel pre spravodlivosť a iné. Kiežby aj politici v Národnej rade Slovenskej republiky, a vôbec na všetkých politických úrovniach, postupovali podľa zásad politickej kultúry, o akej som sa zmienila na začiatku môjho vyjadrenia.

Ďalšie aktuality

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…

Zelená učebňa pod holým nebom

19. Apr 2024 13:18
Materská škola na Ceste Vl. Clementisa v Prievidzi je Zelenou školou zapojenou v…

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…