31. Aug 2011 7:02

Oslavy SNP v Prievidzi

Krátko popoludní 26. augusta sa prievidzské Námestie slobody stalo podľa tradície miestom pietneho aktu kladenia vencov pri príležitosti výročia Slovenského národného povstania.

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Normálna tabuľka“; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:““; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:“Times New Roman“; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} Na počesť padlým v Slovenskom národnom povstaní v roku 1944 je venovaná každoročne koncom augusta pietna spomienka spojená s kladením vencov k pamätníku na Námestí slobody v Prievidzi. I tento rok im vzdali poctu na čele s vedením mesta a poslancom Národnej rady Slovenskej republiky Pavlom Hladkým zástupcovia kultúrnych a spoločenských organizácií.

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 Každý vojenský konflikt je hraničnou situáciou, pretože človeka konfrontuje s nebezpečenstvom ohrozenia jeho vlastného života či života jeho blízkych. Prináša bolestné zážitky a skúsenosti, ktoré človeka od základu menia. Takúto skúsenosť prežívali naši predkovia počas najväčšieho ozbrojeného konfliktu v dejinách ľudstva – druhej svetovej vojny. A z bojísk tejto vojny vyrvali pre svojich potomkov poklad nevyčísliteľnej ceny. Odovzdali nám morálny kredit, ktorý si nesieme novodobými dejinami Slovenska ako štít, ako dôkaz mravnej sily nášho národa – Slovenské národné povstanie. Veď Povstanie predstavuje jeden z ústredných bodov, od ktorého sa odvíja aj naša súčasná štátnosť a príslušnosť k demokratickej Európe. Aj preto nezabúdajme na svoju históriu.

Ďalšie aktuality

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V MODERNEJ GYMNASTIKE

23. máj 2024 9:14
Moderné gymnastky na Majstrovstvách Slovenska. Minulý týždeň sa konali…

Zmena termínu vývozu hnedých nádob na biologicky…

21. máj 2024 15:01
Informujeme obyvateľov, že v piatok t. j. 24.5.2024 sa nebude realizovať vývoz…

Mesto chce rekonštruovať bazén mestskej plavárne

21. máj 2024 9:28
Na základe ukončeného verejného obstarávanie samospráva uzatvorila zmluvu na…