20. Sep 2023 15:32

Olympia v Amsterdame

Cvičenky Olympie pri Olympijskom klube Prievidza, pod vedením cvičiteľky Jitky Hejtmánkovej , reprezentovali v dňoch 30.7 – 5.8. 2023 Slovensko,naše mesto a Olympijský klub na XVII. ročník World gymnaestrády 2023 v Amsterdame.

Na tomto úžasnom športovom podujatí, ktoré sa konalo na olympijskom štadióne, sa zúčastnilo
57 štátov a 20 000 cvičencov a gymnastov z celého sveta.
Naša Slovenská výprava mala 94 cvičencov a predviedla dvakrát hromadnú skladbu autorky Emílie
Fialovej zo Sokola Bratislava „Čo bude , bude“ , bola ocenená búrlivým potleskom a po vystúpení aj milými slovami uznania cvičencov z iných štátov,najmä z Českej republiky.

Počas celého podujatia panovala v Amsterdame úžasná nálada ,športovci sa navzájom srdečne zdravili,povzbudzovali, spoločne sa fotili a úsmevy na ich tvárach vyjadrovali radosť a pohodu.
My sme napr. v otváracom sprievode mestom alebo počas jazdy v električke spievali naše krásne
slovenské pesničky, ktoré sa všetkým veľmi páčili a na každom kroku sme sa stretávali s milými
a ústretovými ľuďmi ,aj naše reprezentačné oblečenie a vždy rovnaké tričká vzbudzovali obdiv nielen účastníkov gymnaestrády, ale aj domácej verejnosti.

Atmosféru Amsterdamu sme si užili plnými dúškami pri sprievode mestom a otváracom ceremoniáli,
na národných večeroch pódiových vystúpení, na vystúpeniach hromadných skladieb, na večernom gala programe a záverečnom ceremoniáli .Vo voľnom čase sme navštívili rôzne múzeá ,prekrásne kostoly, úžasný kráľovský palác, plavili sme sa po amsterdamských kanáloch ,boli sme na amsterdamskej veži, z ktorej sme mali celý Amsterdam ako na dlani.

Nakoľko účasť na gymnaestráde bola finančne veľmi náročná,tak aby sme ušetrili,cestovali sme 15 hodín autodopravou , ubytovali sa v škole, kde sme spali na karimatkách v spacích vakoch,ale boli sme šťastné a bolo nám cťou reprezentovať naše malé, ale krásne Slovensko a užiť si spoločne krásny týždeň v Amsterdame, je to krásne mesto, ktoré v nás zanechalo nezabudnuteľné zážitky a spomienky.

O štyri roky sa uskutoční XVIII. Svetová gymnaestráda v Lisabone ,všetko je otvorené a čas ukáže, či sa naša Olympia opäť zúčastní ,ako v r.2O11 v Lausanne , v r.2015 v Helsinkách .v r. 2019 v Dornbirne,v r.2023 v Amsterdame.

text: Jitka Hejtmánková, predsedníčka Olympie pri OK Prievidza

Ďalšie aktuality

Skupina Rozlet – slová básní, hudba a krásny spev

30. máj 2024 13:50
Presne to je spevácka skupina Denného centra Bôbar, ktorej básne a piesne sa naozaj…

Hlasujte za K Park - 4. ročník

30. máj 2024 11:03
Privítali by ste v Prievidzi priestor, kde si môžete zahrať streetball, pingpong,…

Odstávka vody

30. máj 2024 8:06
Informujeme obyvateľov, že z dôvodu poruchy na vodovodnom systéme na bytovom dome č.…