2. Jan 2013 6:39

Odkaz pre starostu: Aplikácia pre mobily s Androidom

Nová mobilná aplikácia Odkazprestarostu slúži na nahlasovanie podnetov vo vašom okolí priamo z telefónu. Riešenie vybavenia podnetov je možné sledovať prostredníctvom webového portálu aj mobilu.

Nezisková organizácia Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť – SGI, ktorá prevádzkuje portál Odkaz pre starostu, prináša aplikáciu pre mobilné telefóny s operačným systémom Android. Aplikácia je určená pre mobilné zariadenia s operačným systémom Google Android 2.1 a vyšším. V Google Play je dostupná bezplatne. Odkazprestarostu.sk avizuje, že čoskoro plánuje vydať aj aplikáciu pre zariadenia s operačným systémom iOS.

Nahlásenie podnetu je s novou aplikáciou ešte jednoduchšie. Pomocou nej je možné nahlásiť podnet priamo z telefónu v teréne. Používateľ si tiež môže zobraziť na mape podnety v okolí zariadenia, zobraziť podnety, ktoré používateľ sám nahlásil, alebo zobraziť na mape všetky zaznamenané podnety.

Odkazprestarostu.sk sa stal v októbri novým prostriedkom na komunikáciu obyvateľov Prievidze so svojim mestom. „Portál prevádzkovaný mimovládnou organizáciou Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť – SGI, je jednoduchým a účinným nástrojom, prostredníctvom ktorého môžu občania nahlasovať samospráve každodenné problémy vo svojom okolí. Výhodou tohto spôsobu komunikácie je príležitosť vyjadriť mieru spokojnosti s riešením podnetov zo strany mesta,“ uviedol Michal Ďureje, hovorca mesta Prievidza.

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.