19. Dec 2012 9:44

Obchodná akadémia organizuje zbierku pre deti z Afganistanu

Študenti IV. D triedy na Obchodnej akadémii v Prievidzi, ktorá už piaty rok podporujú projekt „Škola namiesto ulice“ združenia „Človek v ohrození“.

Študenti pri tejto príležitosti opäť organizujú zbierku pre deti z Afganistanu. Za 5 rokov existencie tejto zbierky sa Obchodnej akadémii v Prievidzi podarilo adoptovať až dve dievčatá – Shabanu Agha Mohammad a Farahnaz Sayed Khan Agha. Okrem toto v spolupráci s inou školou si študenti z Obchodnej akadémie adoptovali aj jedného chlapca Sardara Abdul Sardara.

Vďaka finančným príspevkom žiakov, rodičov, pracovníkov a priateľov Obchodnej akadémie dokázali týmto adoptovaným deťom zabezpečiť už niekoľko rokov štúdia. Tieto dievčatá sa pred štúdiom v dôsledku zlej finančnej situácie rodiny živili prácou na ulici s mesačným zárobkom približne 1,40 USD.

Vo svojom projekte študenti narazili na úskalia zvyšovania cien školských pomôcok, oblečenia a potravín. Suma za ročnú podporu jedného dievčaťa sa zvýšila z 210,- € na 330,- €.

Študenti strednej školy sa preto rozhodli požiadať o pomoc verejnosť a prosia o finančnú podporu pri tejto zbierke, hoci len pár eurami. Svoje finančné dary môžu ľudia posielať na číslo účtu: 5031651853/0900. Vyzbierané peňažné prostriedky budú preposlané na účet združenia Človek v ohrození.

Ak chcete pomôcť:
• do správy pre prijímateľa vás prosíme napísať meno, prípadne názov organizácie s dodatkom „Škola namiesto ulice“.
• finančné dary môžu ľudia posielať na číslo účtu: 5031651853/0900
financie budú použité na pomoc deťom z Afganistanu

Ďalšie aktuality

Oprava poruchy na verejnom vodovode - Ul. J. Červeňa

17. Aug 2022 8:48
Upozorňujeme obyvateľov, že z dôvodu opravy poruchy na verejnom vodovode bude dnes…

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…