18. Mar 2016 9:41

Novinky na úseku správy prievidzských miestnych komunikácií

Technické služby mesta Prievidza s.r.o. (ďalej len „TSMPD s.r.o.“), ktoré v apríli minulého roka prebrali správu miestnych komunikácií v meste pripravili začiatkom roka 2016 viacero noviniek.

Prvou z noviniek je nová technológia slúžiaca na úpravu lokálnych porúch cestných komunikácií. Ešte koncom minulého roka zakúpila TSMPD s.r.o. dva kusy prenosných infražiaričov. „Táto nová technológia umožní opravy aj v horších poveternostných podmienkach. Ako správca miestnych komunikácií sa snažíme nahradiť opravy výtlkov betónovaním. Okrem toho naša nová technológia opráv prostredníctvom infražiaričov má trvácnejší charakter,“ uviedol Roman Bartoš z údržby miestnych komunikácií a parkovísk TSMPD.

Okrem dvoch kusov infražiaričov zakúpila prostredníctvom obstarávania spoločnosť TSMPD s.r.o. aj samohybný šmykom riadený kolesový nakladač aj s ďalším technologickým vybavením. „Od týchto strojov očakávame, že celkovo skvalitnia a zefektívnia práce na úseku miestnych komunikácií. Napríklad fréza na asfalt bude používaná pri opravách lokálnych porúch na miestnych komunikáciách a značne zlepší a zjednoduší prácu zamestnancom TSMPD s.r.o.,“ uzavrel Bartoš.

Druhou novinkou na úseku miestnych komunikácií sú zmeny, ktorými prešli niektoré prievidzské priechody pre chodcov, na ktorých mestská spoločnosť TSMPD s.r.o. vymenila zvislé dopravné značenie. TSMPD s.r.o. osadila v prvej fáze približne 130 kusov dopravných značiek. Nové značenie ma fluorescenčný okraj a opticky tak zvýrazní priechody. Vďaka tomu sa na prievidzských priechodoch zvýši bezpečnosť pre chodcov.

Ďalšie aktuality

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…

Zmena termínu vývozu hnedých nádob na biologicky…

16. Apr 2024 9:48
Informujeme obyvateľov, že v piatok t. j. 19.4.2024 sa nebude realizovať vývoz…

Mesto začne s rekonštrukciou cvičebného priestoru na ZŠ s…

16. Apr 2024 8:08
Od 1. mája začína rekonštrukcia cvičebného priestoru ZŠ a MŠ na Ul. Dobšinského.…