14. Sep 2011 11:48

Návšteva z Francúzska

V rámci programu COMENIUS sa úspešne rozvíja partnerská spolupráca medzi I. základnou školou na ulici Sama Chalupku v Prievidzi a školou IREO vo francúzskom meste Saint Fulgent. Škola IREO sa zameriava na prípravu pre povolanie opatrovateľ.

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Normálna tabuľka“; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:““; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:“Times New Roman“; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} Konkrétnou podobou partnerstva sú každoročne recipročné pobyty pedagógov a žiakov partnerských škôl v oboch mestách. Od 12. septembra sú francúzski žiaci v sprievode riaditeľa školy pána Christophera Costu a svojich učiteľov na týždennej návšteve Prievidze už po šiestykrát.

Hostitelia pre nich pripravili bohatý program, a tak mali mladí Francúzi možnosť navštíviť naše hlavné mesto, Demänovskú jaskyňu, Bojnice, banský skanzen, ale i zariadenia blízke ich budúcej profesii – Zariadenie pre seniorov v Prievidzi, tunajšiu Osobitnú školu internátnu a niektoré materské školy.

Do programu pobytu hostí z Francúzska v Prievidzi je už tradične zaradené i stretnutie s predstaviteľom mesta v obradnej sieni. Žiakov a pedagógov z Francúzska prijala 14. septembra 2011 zástupkyňa primátorky mesta Helena Dadíková, ktorá im vo svojom príhovore priblížila históriu i súčasnosť nášho mesta.

Žiaci z I. základnej školy na ulici Sama Chalupku sa zúčastnia výmenného pobytu vo Francúzsku v júni 2012.

Ďalšie aktuality

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…

Zelená učebňa pod holým nebom

19. Apr 2024 13:18
Materská škola na Ceste Vl. Clementisa v Prievidzi je Zelenou školou zapojenou v…

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…