5. máj 2023 8:18

Nástenný kalendár „Osobnosti prievidzských ulíc 2023“ sa stal najkrajším kalendárom Slovenska

Vo štvrtok 27. apríla 2023 ocenila odborná porota nástenný viacstránkový kalendár „Osobnosti prievidzských ulíc“ 1. miestom v súťaži o najkrajší kalendár Slovenska. Ocenenie za mesto Prievidza prevzal zástupca primátorky MVDr. Norbert Turanovič a predsedníčka komisie školstva a kultúry Helena Dadíková.

Podujatie vzniklo z iniciatívy, predsedu novinárskeho Klubu fotopublicistov a koná sa každoročne už od roku 1992. Súťaž, ktorú spoluorganizuje Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici, je spojená s výstavou slovenskej kalendárovej tvorby, pod názvom Najkrajšie kalendáre Slovenska. Nominované kalendáre hodnotí porota zložená z výtvarníkov, grafikov, fotografov, polygrafov a ďalších odborníkov. Vyhlásenie výsledkov sa koná pri otvorení výstavy v Banskej Bystrici.

„Do súťaže sa zapájame od roku 2016 a máme v zbierke niekoľko ocenení v podobe troch druhých miest, jedného tretieho miesta a dvoch čestných uznaní. Zvíťazili sme však prvýkrát,“ neskrýva radosť vedúca referátu obchodu a cestovného ruchu PhDr. Ivona Vojtášová, ktorá kalendár do súťaže za mesto Prievidza prihlásila.

Kalendár, mesto vydalo vďaka štátnej dotácii prostredníctvom Oblastnej organizácie cestovného ruchu RHNB. Predstavuje verejnosti viac alebo menej známe osobnosti, ktoré formovali rozvoj mesta alebo v meste zanechali výraznú stopu a po ktorých sú v meste pomenované ulice.  Výber osobností ako aj celkovú koncepciu kalendára mesto realizovalo v koordinácii s členmi SpR rady TIK Prievidza, n.o. a odborníkmi z oblasti histórie v HNM Prievidza.

Ďalšie aktuality

Odstávka vody

6. Jun 2023 8:47
Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s. upozorňuje obyvateľov, že z…

Mesto mení spoločnosť na zber šatstva

5. Jun 2023 8:54
Mesto koncom mája uzatvorilo novú zmluvu na vývoz šatstva so spoločnosťou Humana…

Začína rekonštrukcia palubovky v športovej hale

5. Jun 2023 8:49
Mesto Prievidza začne v 23. kalendárnom týždni s rekonštrukciu palubovky v športovej…