5. máj 2023 8:18

Nástenný kalendár „Osobnosti prievidzských ulíc 2023“ sa stal najkrajším kalendárom Slovenska

Vo štvrtok 27. apríla 2023 ocenila odborná porota nástenný viacstránkový kalendár „Osobnosti prievidzských ulíc“ 1. miestom v súťaži o najkrajší kalendár Slovenska. Ocenenie za mesto Prievidza prevzal zástupca primátorky MVDr. Norbert Turanovič a predsedníčka komisie školstva a kultúry Helena Dadíková.

Podujatie vzniklo z iniciatívy, predsedu novinárskeho Klubu fotopublicistov a koná sa každoročne už od roku 1992. Súťaž, ktorú spoluorganizuje Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici, je spojená s výstavou slovenskej kalendárovej tvorby, pod názvom Najkrajšie kalendáre Slovenska. Nominované kalendáre hodnotí porota zložená z výtvarníkov, grafikov, fotografov, polygrafov a ďalších odborníkov. Vyhlásenie výsledkov sa koná pri otvorení výstavy v Banskej Bystrici.

„Do súťaže sa zapájame od roku 2016 a máme v zbierke niekoľko ocenení v podobe troch druhých miest, jedného tretieho miesta a dvoch čestných uznaní. Zvíťazili sme však prvýkrát,“ neskrýva radosť vedúca referátu obchodu a cestovného ruchu PhDr. Ivona Vojtášová, ktorá kalendár do súťaže za mesto Prievidza prihlásila.

Kalendár, mesto vydalo vďaka štátnej dotácii prostredníctvom Oblastnej organizácie cestovného ruchu RHNB. Predstavuje verejnosti viac alebo menej známe osobnosti, ktoré formovali rozvoj mesta alebo v meste zanechali výraznú stopu a po ktorých sú v meste pomenované ulice.  Výber osobností ako aj celkovú koncepciu kalendára mesto realizovalo v koordinácii s členmi SpR rady TIK Prievidza, n.o. a odborníkmi z oblasti histórie v HNM Prievidza.

Ďalšie aktuality

Revitalizácia verejného priestoru pred Gymnáziom V.B.…

23. Apr 2024 10:42
Mesto v týchto dňoch podpísalo zmluvu so spoločnosťou INO Buildings s.r.o. na…

Na EKOROKU dominoval les ako miesto zázrakov

23. Apr 2024 10:33
V priestoroch CVČ Prievidza v piatok 19. apríla 2024 vyvrcholil 21. ročník projektu…

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…