1. Mar 2013 8:52

Najdôležitejšie správy za mesiac február

Prinášame najdôležitejšie informácie z mesta Prievidza za mesiac február.

Kontrolný deň na UNIPE
Stredu 13.februrára 2013 sa konal kontrolný deň primátorky mesta v mestskej spoločnosti UNIPA, spol. s r.o. (ďalej len UNIPA).
Viac informácií TU.

Denné centrá na kultúrne podujatia bezplatne
Členovia denných centier na území mesta Prievidza získavajú možnosť zúčastniť sa bezplatne na vybraných podujatiach v produkcii KaSS. Týka sa to predovšetkým podujatí dovážanej kultúry, ktoré každý mesiac pripravuje Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi a medzi ktoré patria divadelné predstavenia či koncerty profesionálnych umeleckých telies najvyššej kvality.
Viac informácií TU.

Polročné zhodnotenie parkovania
V októbri minulého roka bol spoločnosťou UNIPA, spol. s r.o., realizovaný prieskum statickej dopravy v centrálnej mestskej časti Prievidze. Účelom prieskumu bolo zhodnotiť prevádzku polročného fungovania projektu regulovaného státia.
Viac informácií TU.

Doplníme vybavenie kultúrnych domov
V tomto období sa začína so zabezpečovaním doplnenia vybavenia kultúrnych domov v okrajových častiach mesta Prievidza inventárom a ďalšie úpravy priestorov.
Viac informácií TU.

O budovanie cesty R2 zabojujú petíciou –páčilo sa najviac
Primátorka Prievidze Katarína Macháčková spolu s 21 poslancami mestského zastupiteľstva spúšťajú petíciu za bezodkladné zaradenie budovania cesty R2 v Trenčianskom kraji medzi najvyššie priority vlády SR. Signatári ňou žiadajú o úpravu záväzného harmonogramu budovania cesty tak, aby bolo súvislé vybudovanie piatich úsekov medzi Trenčínom a Prievidzou ukončené v čo najkratšom čase.
Viac informácií TU.

Výsledky hodnotenia samospráv 2012 – Prievidza obstála na výbornú
Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť zverejnil hodnotenie samospráv zapojených do projektu Odkazprestarostu.sk za rok 2012. Mesto Prievidza bolo hodnotené v skupine tridsiatich samospráv v ktorých funguje tento projekt. Na hodnotenie bola použitá nová, komplexná metodológia, ktorá okrem úspešnosti riešenia podnetov hodnotí i úroveň komunikácie samospráv na portáli Odkazprestarostu.sk.
Viac informácií TU.

Kontrola bilbordov na území mesta
Podľa zákona č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku v znení neskorších predpisov (stavebný zákon), si informačné, reklamné a propagačné zariadenia, pokiaľ sa umiestňujú na miestach viditeľných z verejných priestorov a pokiaľ sú spojené so stavbou alebo pozemkom, vyžadujú povolenie stavebného úradu – §71.
Viac informácií TU.

Čo prinieslo prvé zasadnutie mestského zastupiteľstva
Mestské zastupiteľstvo rokovalo po prvýkrát v tomto roku.
Viac informácií TU.

Kino Baník opäť žije filmom
V kine Baník sa opäť spúšťa pravidelné premietanie rôznych druhov filmov. Filmový klub ´93 premieta vo štvrtky, artové filmy sa premietajú v piatok, sobotu a nedeľu. Rozprávky sú v ponuke cez víkendy popoludní.
Viac informácií TU.

Kino Baník opäť žije filmom

V kine Baník sa opäť spúšťa pravidelné premietanie rôznych druhov filmov. Filmový klub ´93 premieta vo štvrtky, artové filmy sa premietajú v piatok, sobotu a nedeľu. Rozprávky sú v ponuke cez víkendy popoludní.

Viac informácií TU. /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Normálna tabuľka“; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:““; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:“Times New Roman“; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Ďalšie aktuality

Oprava poruchy na verejnom vodovode - Ul. J. Červeňa

17. Aug 2022 8:48
Upozorňujeme obyvateľov, že z dôvodu opravy poruchy na verejnom vodovode bude dnes…

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…