10. Sep 2013 12:31

Na Zápase pre život sa vyzbieralo 1344 eur

Súčasťou aktivít Nadácie Výskum rakoviny k 20. výročiu založenia bolo benefičné podujatie Zápas pre život v sobotu 31. augusta 2013 na Futbalovom štadióne v Prievidzi. Pozvanie mužstva Nadácie Výskum rakoviny prijali domáci Starí páni FK Baník Prievidza, Internacionáli Slovenska na čele s Ladislavom Petrášom a slávne MUžstvo FUtbalových ZAzrakov = MUFUZA.

Podujatie sa začalo umeleckým preletom lietadiel Aeroklubu Prievidza a zoskokom troch parašutistov presne do stredu ihriska. Po slávnostnom nástupe všetkých štyroch mužstiev sa hráčom aj obecenstvu prihovorili MVDr. Norbert Turanovič, prednosta mestského úradu v Prievidzi a RNDr. Margita Klobušická, CSc., prezidentka Nadácie Výskum rakoviny.

Program veľmi pôsobivo spestrili mažoretky tanečnej skupiny TREND pri Centre voľného času Spektrum Prievidza pod vedením Anny a Kataríny Sokolovej a roztlieskavačky zo športových tried základnej školy na ulici Energetikov pod vedením Miss Aerobic SR, trénerky fitnes Mgr. Ivany Stejskalovej. Vrcholom kultúrneho programu bolo vystúpenie skvelej bubeníckej skupiny Campana Batucada.

Dobrú náladu umocňoval aj DJ Peter Cagáň vtipným výberom skladieb aj počas zápasov. Ukončenie krátkej dažďovej prehánky „komentoval“ piesňou Je po dešti, odvoz „ťažko zraneného“ hráča MUFUZY Rasťa Sokola na sanitke – fúriku sprevádzala pieseň zo seriálu Sanitka. Zdravotnícky dozor zabezpečovala riaditeľka Slovenského Červeného kríža Prievidza Mgr. Renáta Lukáčiová. Moderátorom podujatia boli Stano Gális a Ján Juráš. Zbierku zabezpečovali študentky Gymnázia V. B. Nedožerského Prievidza.

V mužstve Nadácie Výskum rakoviny pod kapitánskym vedením bývalého reprezentanta a Najlepšieho futbalistu 1999 Vladimíra Labanta nastúpili vedeckí pracovníci Ústavu experimentálnej onkológie SAV Tomáš Krivulčík a Pavol Kúdela, ústav zastupovali aj predstaviteľky jemného pokolenia Katarínka Uhlárová, Eva Regendová a Barbora Buliaková, súperových obrancov rozrážala zápasnícka legenda Jozef Lohyňa, nastúpil aj prezident FC Baník Horná Nitra Robert Šuník a ďalší futbalisti z Prievidze a okolia (Michal Jantoška, Martin Chudý, Jaroslav Štrbík, Miroslav Homola, Richard Marko, poslanci mestského zastupiteľstva (Jaroslav Cigaňák, Martin Drozd, Ľubomír Vida) a Róbert Pietrik, vedúci právnej kancelárie mestského úradu v Prievidzi. Futbalistov nadácie oblieka do dresov spoločnosť MEVASPORT – jej majiteľ Mário Kyjak tiež nastúpil v mužstve nadácie.

V mužstve Internacionálov Slovenska hrali Ladislav Petráš, Jozef Adamec, Jozef Majoroš, Robert Semeník, Stanislav Fišan, Vladimír Kinder, Martin Obšitník, Ľubomír Faktor, Miloš Glonek a ďalší.

Na slávne časy prievidzského futbalu na ihrisku spomínali hráči Starých pánov FK Baník Prievidza Roman Slaný, Milan Peciar, Peter Adamec, Jozef Siekel, Róbert Kočiš, Marián Magdolen, Pavol Áč, Ján Šúšol, Miroslav Oršula a ďalší.

V mužstve MUFUZA sa striedali Ján Ďurovčík, Paľo Topoľský, Tomi Kid Kovács, Ivan Jakeš, Štefan Maixner,Juraj Vengloš, Rasťo Sokol, Mirec, Tomáš Bezdeda, Marián Grexa, Ľuboš Maliňák, Justín Sedlák, Jozef Oklamčák, Ivan Maljar, Igor Krempaský, Ďurko Topor, Ayala.

Paradoxom bolo požičanie hráča MUFUZA, bývalého vynikajúceho ligového strelca Róberta Semeníka Internacionálom Slovenska, ktorý sa za to „odvďačil“ svojmu „zamestnávateľovi“ strelením piatich gólov. Reakcie Stana Gálisa na to boli pre Semeníka veľmi pesimistické, čo sa týka jeho ďalšieho pôsobenia v mužstve MUFUZA. Robert sa stal napokon najlepším strelcom turnaja so 7 gólmi.

Výnos zo vstupného a z predaja propagačných predmetov využije Nadácia Výskum rakoviny ako príspevok do zbierkového účtu na zakúpenie dôležitého onkologického prístroja NanoSight. Okrem toho mohli diváci prispieť aj zaslaním darcovskej SMS správy alebo účasťou na aukcii, ktorej predmetom boli podpísané dresy Martina Škrteľa, Mareka Hamšíka, Juraja Kucku, Internacionálov Slovenska a tímu MUFUZA. Okrem toho tím Nadácie Výskum rakoviny vo svojich radoch zorganizoval „súkromnú“ zbierku a sumou 267 €, ktorú odovzdal do rúk prezidentky Nadácie RNDr. Margity Klobušickej, CSc. prezident klubu FC Baník Horná Nitra Robert Šuník, prispel k celkovej vyzbieranej sume 1.344 €.

Patrí sa poďakovať všetkým partnerom za nadšenú ochotu podporiť toto podujatie:
Mesto Prievidza v rámci podujatí k Roku výročí 2013, FC Baník Horná Nitra, HUTIRA Slovakia s.r.o., BION 3 – probiotiká, vitamíny, minerály3v1, GIVOVA, Meva sport s.r.o., Kultúrne a spoločenské stredisko Prievidza, Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi, UNIPA spol. s r.o., Adidas, Mirupo sport, Aeroklub Prievidza, spoločnosť TOP GAME Topoľčany, Lunapark Šiatinský, Gymnázium V. B. Nedožerského Prievidza, Art Point, o.z., euroAWK, spol. s r.o., sportky.sk, Denník Sport, MY Hornonitrianske noviny a prievidza.sme.sk.

Výsledky zápasov
Systém turnaja bol jednoduchý: hral každý s každým 30 minútové zápasy.
MUFUZA – Starí páni FK Baník Prievidza 1:5
Nadácia Výskum rakoviny – Internacionáli Slovenska 1:7
Internacionáli Slovenska – MUFUZA 6:3
Starí páni FK Baník Prievidza – Nadácia Výskum rakoviny 0:2
Nadácia Výskum rakoviny – MUFUZA 1:1
Starí páni FK Baník Prievidza – Internacionáli Slovenska 0:2
Atraktívnym prvkom podujatia bol aj súboj dvoch družstiev nežných pohlaví – žien a dievčat FC Baník Horná Nitra s výsledkom 0:1.

Ján Juráš, Nadácia výskum rakoviny

Ďalšie aktuality

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…

Zelená učebňa pod holým nebom

19. Apr 2024 13:18
Materská škola na Ceste Vl. Clementisa v Prievidzi je Zelenou školou zapojenou v…

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…