23. Jun 2021 12:38

Múdre hranie v MŠ Mišúta

Školský rok 2020/2021 sa schyľuje ku koncu a je čas rekapitulovať. Aj napriek pandemickému obdobiu sme v aktuálnom školskom roku nestagnovali a riaditeľka MŠ využila výzvu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a vypracovaním projektu zapojila MŠ na Ulici A. Mišúta v Prievidzi do rozvojového projektu „Múdre hranie“.

Na ministerstve bolo hodnotených celkovo 2221 žiadostí. Finančné prostriedky vo výške 500 000 €UR boli rozdelené 706 žiadateľom.

Tešíme sa, že z toľkých žiadostí vybrali aj našu materskú školu a získali sme maximálnu sumu 1 000 €.
V dnešnej dobe je viac ako žiadúce venovať zvýšenú pozornosť prírode, komunikácii o nej a hovorenej reči. Za poskytnuté finančné prostriedky sme zakúpili detské mikroskopy, ďalekohľady a pozorovacie nádoby, ktoré umožnia deťom získanie väčšieho množstva informácii z pozorovaného. Veď rozvíjanie prírodovednej gramotnosti – cielené skúmanie, pozorovanie a bádanie so zámerom spoznávať obklopujúcu realitu je charakteristickou vlastnosťou a potrebou človeka už od útleho detstva.
Našou ďalšou výzvou je rozvíjanie rečového prejavu detí, ktoré veľmi stagnuje a súčasná prax ukazuje na veľké rezervy.
Zamerali sme sa preto na zakúpenie hier a obrázkových kariet rozvíjajúce rečové schopnosti detí, ktoré nám ponúkajú podporovať ich jazykovú gramotnosť.
Už dnes sa tešíme na ďalšie výzvy, ktoré nám napomôžu skvalitňovať v MŠ náš výchovno-vzdelávací proces.

Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Normálna tabuľka“; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:““; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:“Calibri“,sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:“Times New Roman“; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}

PaedDr. Silvia Bošnovičová, riaditeľka školy

Ďalšie aktuality

Revitalizácia verejného priestoru pred Gymnáziom V.B.…

23. Apr 2024 10:42
Mesto v týchto dňoch podpísalo zmluvu so spoločnosťou INO Buildings s.r.o. na…

Na EKOROKU dominoval les ako miesto zázrakov

23. Apr 2024 10:33
V priestoroch CVČ Prievidza v piatok 19. apríla 2024 vyvrcholil 21. ročník projektu…

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…