30. Mar 2017 8:52

Mimoriadne bohaté skúsenosti a zapálené srdcia

Primátorka Prievidze Katarína Macháčková prijala, spolu s predsedom komisie športu, mládeže a voľnočasových aktivít Branislavom Bucákom, v Mestskom dome dvoch skvelých športovcov – 67-ročného futbalového rozhodcu Zdena Šovčíka a 82-ročného bežca Františka Číža, ktorí sa môžu popýšiť úctyhodnými športovými výkonmi a dlhoročnou kariérou.

Bolo to veľmi príjemné stretnutie. Z oboch prievidzkých športovcov bolo cítiť mimoriadne bohaté skúsenosti a zapálené srdcia, bez ktorých by zrejme svoj šport nemohli robiť tak dlho,“ prezradila Katarína Macháčková.

Športové legendy
Zdenko Šovčík sa už 60 rokov venuje futbalu, z toho 46 ako rozhodca. Má na svojom konte viac ako 20-tisíc odpískaných zápasov, prevažne v malom futbale. Počas svojej bohatej kariéry rozhodoval vo viacerých krajinách. Františka Číža možno zasa označiť ako ikonu prievidzského bežeckého športu. Dlhé roky je možné stretnúť tohto reprezentanta Slovenského orla Prievidza na rôznych behoch na Slovensku, ale aj na vrcholných bežeckých šampionátoch. Ako prezradil, čoraz viac sa potýka s kurióznym problémom – že v jeho veku nemajú organizátori pre neho vytvorenú vekovú kategóriu.

Vzory pre mladých
Je úctyhodné, čo obaja športovci v živote dosiahli, sú vzorom pre mladých ľudí. Aj preto som sa rozhodla udeliť im pamätné listy primátorky mesta, ako symbol vďaky a úcty k ich športovej činnosti,“ poznamenala Katarína Macháčková. Ako dodala, rada by pokračovala v stretnutiach so skúsenými dlhoročnými športovcami. „V Prievidzi je množstvo oduševnených športovcov, ktorí si zaslúžia uznanie. Mnohí to nerobia pre peniaze, ale z lásky k športu a tiež preto, aby viedli mladých ľudí k zdravému životnému štýlu. O to viac si cením ich prácu a prínos pre šport a spoločnosť,“

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.

Upozorňujeme na zmeny v umiestnení volebných miestností

10. Aug 2022 13:27
Pre spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov…

Delegovanie do volebných komisií

10. Aug 2022 12:47
Členom volebnej komisie môže byť ten, kto dovŕšil 18 rokov veku, je spôsobilý na…