6. Dec 2013 8:27

Mestskí policajti v MŠ

Materská škola má dať dieťaťu taký základ, aby malo po celý život potešenie zo vzdelávania.

21. novembra 2013 navštívili Materskú školu na Ulici A. Mišúta v Prievidzi príslušníci MsP v Prievidzi, koordinátor preventívnych činností MsP v Prievidzi kpt. Mgr. Vít Zajac a mestský policajt Roman Feješ ako psovod.

Deti sa počas besedy oboznámili s významom prečo máme políciu, s druhmi polície, s prácou mestského policajta ako s ich výstrojom a výzbrojom. Najmä pre chlapcov bol neuveriteľný zážitok vidieť na vlastné oči skutočný obušok, pištoľ a putá. Reflexná vesta a terčík im boli známe, nakoľko aj malí škôlkari chodia na vychádzky v reflexných detských vestách a bez problémov vedeli zdôvodniť aj prečo.

Deti sa počas besedy naučili veľa užitočných rád ako zareagovať v mnohých situáciách, aby nezabúdali, že na ulici ale i v doprave číhajú na ne rôzne nástrahy, aký môže byť nebezpečný kontakt s neznámymi zvieratami, ako sa správať na cestách, ako komunikovať s cudzími ľuďmi, ako si dávať pozor a chrániť si osobné veci i svoje zdravie.

Na záver praktická ukážka služobnej kynológie bola pre deti úplne nezabudnuteľným zážitkom a najmä prekvapením, ako psík Niky môže tak neuveriteľne reagovať na všetky pokyny uja policajta Romana. „Ten psík je ale poslušný“, znelo z úst detí, ktoré sa s ním potom na pamiatku hrdinsky a nebojácne odfotili.

Deti sa ešte popoludní vďaka peknému a milému prístupu oboch policajtov rozprávali o svojich zážitkoch z tohto užitočného stretnutia, o ktorom určite porozprávali nielen svojim rodičom. A my sa tešíme, že sme opäť malým kamienkom za pomoci MsP v Prievidzi prispeli k ďalšiemu základu do života detí.

Ďalšie aktuality

Oprava poruchy na verejnom vodovode - Ul. V. Benedikta,…

19. Aug 2022 8:08
Upozorňujeme obyvateľov, že z dôvodu opravy poruchy na verejnom vodovode bude dnes…

Oprava poruchy na verejnom vodovode - Ul. J. Červeňa

17. Aug 2022 8:48
Upozorňujeme obyvateľov, že z dôvodu opravy poruchy na verejnom vodovode bude dnes…

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.