12. Feb 2024 13:45

Mestská knižnica víta deti zo základných škôl v rámci rôznych vzdelávacích aktivít

Je to len pár týždňov, čo nová centrálna mestská knižnica otvorila svoje brány širokej verejnosti. Okrem bohatého knižného fondu, na ktorý láka čitateľov pripravuje neustále rozmanité vzdelávacie aktivity a prednášky a rozvíja aktívnu spoluprácu so základnými i materskými školami v meste.

Prvácka pasovačka

Keď sa objavia prváci v knižnici, to znamená, že už poznajú prvé písmenká, vedia prečítať prvé vety z kníh a tak sa môžu stať hrdými čitateľmi knižnice. V stredu 7. februára prváckou pasovačkou prešli žiaci z I. A zo ZŠ na Ul. P. Dobšinského.

Pre deti boli pripravené rôzne úlohy, nechýbala ani skúška odvahy zloženie slávnostného čitateľského sľubu  a v závere pasovanie na čitateľov knižnice od viceprimátora Norberta Turanoviča, ktorý s deťmi celý prijímací rituál s nadšením absolvoval.

Deň pre bezpečnejší internet

Medzinárodný Deň bezpečnejšieho internetu nám každý rok pripomína aké je dôležité poznať online prostredie, v ktorom sa denne pohybujeme a potrebujeme sa v ňom dostatočne samostatne, či spoločne chrániť. Pre žiakov siedmeho ročníka zo ZŠ s Energiou a ich pani učiteľku Spiškovou pracovníci knižnice pripravili viacero aktivít na danú tému.

„Deti zistili sme, že mnohé veci je dobré vidieť v súvislostiach a myslieť tiež vopred. A tak ako do našich životov vstúpilo aj „nové prostredie“ – to virtuálne, potrebujeme sa v ňom naučiť prežiť a bezpečne sa pohybovať,“ zhodnotili organizátorky akcie.

„Mám veľkú radosť, že sa naša pôvodná vízia vytvoriť s novou knižnicou viacúčelový priestor, kde sa budú konať rôzne podujatia, prednášky a kultúrne aktivity skutočne naplnila a teší sa veľkému záujmu škôl, škôlok a širokej verejnosti,“ skonštatovala primátorka Katarína Macháčková.

Ďalšie aktuality

Vybudovanie spevnenej plochy na Ul. M. Rázusa – II. Etapa

22. Feb 2024 8:28
Prievidzská samospráva ukončila verejné obstarávanie na zhotoviteľa zákazky -…

Obchodná verejná súťaž - predaj budovy na Košovskej ceste…

21. Feb 2024 15:41
Mesto Prievidza vyhlasuje obchodnú verejnú súťaž: Predmetom je prevod trvale…

Voľby prezidenta Slovenskej republiky 2024

21. Feb 2024 7:29
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky vyhlásil Rozhodnutím č. 1/2024 Z. z.…