14. Nov 2023 10:41

Mesto sa pripravuje na zimnú údržbu

Režim zimnej údržby začne pre mesto Prievidza platiť už 15. novembra. Na tohtoročnú zimnú sezónu je samospráva pripravená nielen dostatočnou zásobou posypového materiálu, ale aj rozšíreným vozovým parkom.

„K dispozícii máme momentálne 600 ton cestárskej soli a inertný materiál v dvoch frakciách 2/4 na chodníky(60 ton)  a 4/8 na cesty (300 ton) a chystáme sa na prezutie cestárskej techniky,“ hovorí Roman Bartoš z TSMPD.

Mesto pritom disponuje 2 strojmi veľkej techniky v podobe sypačov s radlicami, 2 strojmi na menšie komunikácie a 8 strojmi na údržbu chodníkov. Z personálneho hľadiska je pripravených 18 zamestnancov, ktorí sa budú striedať v stálych službách rozdelených po šiestich pracovníkoch, v prípade potreby budú na dočisťovanie nasadení ešte ďalší pracovníci.

Technické služby v prvom kroku zabezpečujú základnú dopravnú obslužnosť, teda prejazd ciest, ktoré využívajú linky MHD. Nasledujú cesty druhoradého významu, chodníky a námestia.

Aj keď my, pracovníci z technických služieb, nedokážeme odstrániť zimu ako takú, snažíme sa aspoň zmierniť jej dopady na našich obyvateľov,“ uzavrel Bartoš.

Ďalšie aktuality

Informácie o spustení dotačného systému e grant

28. Nov 2023 10:04
Registrácia a prihlásenie na podávanie žiadostí o dotácie bude možné…

PRERUŠENIE DISTRIBÚCIE ELEKTRINY

28. Nov 2023 9:19
Upozorňujeme obyvateľov, že z dôvodu poruchy na distribučnej sústave bude dnes od 7…

Projekt - Vianočný stromček odkazov do neba

24. Nov 2023 10:00
Nezisková organizácia Sv. Lujza, n.o. – Mobilný hospic organizuje projekt „Vianočný…