3. Nov 2016 9:22

Memoriál Štefana Gürtlera má svoje pokračovanie

V nedeľu 4. decembra sa odohrá v prievidzskej športovej hale druhý ročník futsalového Memoriálu Štefana Gürtlera. O víťazný pohár bude môcť zabojovať opäť šestnásť tímov.

V Prievidzi minulý december začal písať svoju históriu nový futsalový turnaj – Memoriál Štefana Gürtlera, ktorý zorganizovala prievidzská Komisia športu, mládeže a voľnočasových aktivít v spolupráci s vtedajšou Mestskou úniou v malom futbale (po novom Mestská futsalová únia Prievidza). „Mesto posledné roky prebralo žezlo organizovania obľúbeného basketbalového Memoriálu Alexandra Schuta, ktorý sa pravidelne stretáva s veľkým záujmom športovcov i širšej verejnosti. Chceli sme niečo podobné pripraviť aj pre futbalistov, ako zástupcov najrozšírenejšieho športu v regióne. Nový turnaj sme sa rozhodli spojiť s menom niekdajšieho skvelého futbalistu Štefana Gürtlera, ktorý zomrel minulý rok vo februári. V histórii prievidzského futbalu zanechal hlbokú stopu, pričinil sa aj o výstavbu športovísk v meste,“ uviedol Branislav Bucák, predseda prievidzskej komisie športu, mládeže a voľnočasových aktivít v Prievidzi.

Vydarená premiéra
Premiérový ročník futsalového turnaja priniesol minulý december viacero kvalitných výkonom a dramatických zápasov. Víťazom sa v šestnásťčlennej konkurencii stalo družstvo LK Consulting. „Vlaňajší záujem o účasť na prvom ročníku podujatia nás milo prekvapil, a zároveň nás utvrdil v tom, že má zmysel organizovať tento turnaj aj v ďalších rokoch,“ dodal Bucák. Na druhom ročníku Memoriálu Štefana Gürtlera vo futsale by sa 4. decembra malo opäť predstaviť 16 celkov, ktoré najskôr odohrajú zápasy v štyroch základných skupinách. Osem najlepších družstiev následne zvedie vyraďovacím systémom boje o celkové prvenstvo. Hrať sa bude s futsalovou loptou podľa pravidiel Mestskej futsalovej únie. Družstvá, ktoré majú záujem o účasť na turnaji, sa môžu prihlásiť do 10. novembra u predsedu Mestskej futsalovej únie Dalibora Franka (mailová adresa: dajo300@gmail.com).

Kto bol Štefan Gürtler?
Narodil sa 5. októbra 1923 v Prievidzi. Bol výborným futbalistom, svojho času sa o neho zaujímal aj Juventus Turín. Úspešnú športovú činnosť zavŕšil pôsobením v ŠK Bratislava. Jeho kariéru pribrzdil v novembri 1947 nešetrný zákrok obrancu CDKA Moskva Čistochvalova, po ktorom pravého krídelníka, ktorý vynikal rýchlosťou a presnými technickými centrami, vyniesli na nosidlách z trávnika na Tehelnom poli. Štefan Gürtler sa zaslúžil aj o výstavbu športovej haly, zimného štadióna a ostatných športovísk v Prievidzi. Zomrel 24. februára 2015 na následky chrípkového ochorenia.

Ďalšie aktuality

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…

Zelená učebňa pod holým nebom

19. Apr 2024 13:18
Materská škola na Ceste Vl. Clementisa v Prievidzi je Zelenou školou zapojenou v…

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…