18. Mar 2014 13:34

Marcové úspechy džudistov TJ SOKOL Prievidza

Opäť ďalšie výrazné úspechy na viacerých podujatiach pre džudistov TJ SOKOL Prievidza. Začnem tým, že džudisti TJ SOKOL Prievidza šíria naozaj dobré meno mesta a klubu výrazným spôsobom na turnajoch doma a aj za hranicami Slovenskej republiky.

V poslednej dobe sa stáva pravidlom, že naši domov odchádzajú s medailami v hojnom počte. Svedčí to o dobrej práci s mládežou, výbornej členskej základni a chuťou pretekárou víťaziť. Za týmto všetkým je poctivý tréning v dobrom kolektíve s výborným sparingom. Prejdem ale k turnajom za posledné 2 týždne.
Veľká cena Veselí nad Moravou sa konala 8.3.2014 a bola urč ená pre kategórie mini žiakov a mladších žiakov. Do dejiska konania turnaja cestovalo 9 pretekárov a všetci skončili na medailovej priečke, keď 3 pretekári získali zlato a 6 pretekárov sa umiestnilo na 2. mieste. Podali výborný výkon o čom svedčí aj medailová bilancia. Druhým turnajom bolo 2. Kolo Olympiády v Žiline v sobotu 15.3.2014. Tu cestovala naša výprava v hojnom počte a to o sile 26 pretekárov. Do turnaja sa zapojili aj traja úplný nováčikovia, pre ktorých to bola vôbec prvá skúsenosť s turnajom. Chlapci a dievčatá boli po prvom kole na prvej priečke a tento rok by chceli zabojovať o zlato v zápolení klubov, tak uvidíme či sa im to podarí.
Hoci nemáme e šte oficiálne výsledky ale myslím si, že aj po druhom kole by mali zotrvať na prvej priečke. Do konca ostávajú ešte 4 kolá, takže držím im palce. Z 26 pretekárov skončili 12x na 1. mieste, 8x na 2. mieste a 5x na 3. mieste.
Posledným úspechom je titul Majstra Slovenskej republiky juniorov do 66 kg pre rok 2014 našeho odchovanca Štefana Matiaša, ktorý získal v sobotu 15.3.2014. Štefan je už tretí rok členom VŠC Dukla Banská Bystrica, kde aj trénuje a navštevuje strednú školu . Pravidelne reprezentuje Slovensko doma a vzahraničí v juniorských kategóriách ale aj v mužských, keď nedávno vo februári vyhral aj Medzinárodný mužský turnaj MT USK cup Praha mužov. Poteší to ke ď chlapec, teraz už dá sa povedať dospelák, ktorý začínal u nás v TJ sa venuje tomuto športu aj naďalej a dokonca na vrcholnej úrovni s dobrými výsledkami. Na záver chcem zagratulovať všetkým pretekárom za ich výsledky, poďakovať za vynikajúcu reprezentáciu TJ a mesta. Poďakovanie patrí aj mestu Prievidza za príspevok na dopravu v sume 130,- Eur na 2. Kolo Olympiády v Žiline.

VC Veselí nad Moravou 8.3.2014


Kategória mini žiakov:

1.miesto Matúš MATIAŠ, Matúš OLLER,
2.miesto Viktor KOŠŤÁL, Danko DIKO, Miloš OLLER, Jaroslav PÍŠ

Kategória mladších žiakov, žiačok:

1.miesto Alex GULÁŠ
2.miesto Adam MJARTAN, Júlia ŠVECOVÁ

2.kolo Olympiády Žilina 15.3.2014


Kategória supermini a mini žiakov,žiačok:

1.miesto Jaroslav PÍŠ, Matúš MATIAŠ, Kristián MAJER, Nikolas HOMOLA, Viktor KOŠŤÁL, Matúš OLLER, Mário KLOPAN
2.miesto Danko DIKO, Miloš OLLER, Filip MRENA
3.miesto Adam SADLOŇ, Radka RENDEKOVÁ

Kategória mladších žiakov, žiačok:

1.miesto Matej LACKO, Adam MJARTAN, Júlia ŠVECOVÁ
2.miesto Alex GULÁŠ
3.miesto Dorian STUCHLY

Kategória starších žiakov, žiačok, dorastencov:

1.miesto Adam KIEPEŠ, Dominika HUMAJOVÁ
2.miesto Denis ŠKULTÉTY, Laura SÝKOROVÁ, Nikolas KARÁSEK, Peter VOLKOV
3.miesto Veronika HUMAJOVÁ, David HABARA

Majstrovstvá Slovenskej republiky juniorov 15.3.2014

1.miesto Štefan MATIAŠ do 66 kg

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.