16. máj 2013 7:04

Majstri Slovenska 2012/2013 - žiaci

BC Prievidza mládež v kategórii žiaci sa stali majstrami slovenska v ročníku 2012/2013.

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Horný rad zľava: Bulík Marek – tréner držstva, Kadáši Jakub, Mokráň Jakub, Gašparík Matúš, Petráš Oto, Hronský Adam, Mičo Marek, Bulík Tomáš – asistent trénera, Pondela Pavol – vedúci družstva.

Dolný rad zľava: Janíček Lukáš, Huljak Jozef, Pondela Jakub, Mikuláš Dominik, Pitelka Jozef, Čepko Adam, Kračmer Tomáš, Hromada Branislav, Magdolen Matúš.

FINAL SIX ŽIACI: Vyhodnotenie trénera

Žiaci BC Prievidza Mládež suverénnym spôsobom obhájili majstrovský titul. O zhodnotenie turnaja sme požiadali úspešného trénera pána Mareka Bulíka:

1. Ako by ste hodnotili Vaše účinkovanie na týchto pre Vás úspešných Majstrovstvách SR ?
V prvom rade som veľmi rád, že sme zvládli úlohu favorita a podarilo sa nám obhájiť titul z predchádzajúcej sezóny. Chalani ukázali progres, ktorý sme v tejto sezóne dosiahli najmä v zápase s vicemajstrom zo Žiliny, v ostatných zápasoch sme striedali lepšie fázy hry s horšími. Tých horších však nebolo veľa a v tejto vekovej kategórii sú ešte prirodzeným javom. Kto ale videl finálový zápas Euroligy vie, že aj v tých najlepších tímoch slabšia chvíľka príde, podstatné je hrať celých 40 minút v 100 % nasadení.
Teší ma, že sme mali na turnaji jasne najlepšiu obranu ale aj útok a darilo sa nám vyvážene skórovať z obvodu aj z podkošového priestoru. V každom zápase sme zapojili do rotácie 14 hráčov, čo je veľmi dôležité z pohľadu tréningového procesu a konkurencie v družstve. Cesta, ktorou ideme, sa ukazuje byť správnou, avšak je pred nami stále veľa práce, pretože čo stačí na Slovensku, v Európe je málo.
Touto cestou chcem aj poďakovať našim fanúšikom, ktorí boli v Karlovke počas víkendu vo veľkom počte, čo si veľmi vážime a ich podporu sme v zápasoch cítili. Som rád, že sme ich potešili titulom, ale aj predvedenou hrou.
Veľké ďakujeme patrí aj domácim organizátorom, ktorí zvládli celý turnaj ale aj prípravu naň na vysokej úrovni. Všetko klapalo tak ako malo, pochvaľovali si aj hráči, rodičia hráčov. Ďakujeme mestu Prievidza za finančný príspevok 200 eur na tento turnaj.

2. V čom podľa Vás ste prevyšovali vo všetkých stretnutiach rovesníkov z ostatných klubov ?
V prvom rade to bola šírka kádra. Väčšina družstiev mala 2- 3 lídrov, my piatich. A aj ďalších 10 hráčov sme mohli zapojiť do zápasovej rotácie. V každom zápase niekto z nich podal nadpriemerný výkon. Ďalším faktorom je množstvo odohraných náročných zápasov. V tejto sezóne sme boli na dvoch kvalitných zahraničných turnajoch a odohrali sme aj viacero zápasov so staršími súpermi na Slovensku. V neposlednom rade je to aj kvalita našich súperov v stredoslovenskom regióne.

3. Skladba družstva BC Prievidza Mládež je zrejme zameraná na vyšších hráčov. Bude priorita aj do budúcna zameriavať sa na výchovu vlastných odchovancov pre extraligový mužský klub BC PRIEVIDZA, alebo ten sa dal už skôr na cestu nákupov zahraničných hráčov, ktoré k ničomu nevedú a zároveň takto ničia vlastné basketbalové talenty, pretože aj v nedávnej minulosti mládežnícky basketbal v Prievidzi mal z vlastnej liahne čo vyberať, ale začalo sa to skôr nákupmi treťotriednych černochov z Ameriky?
Je síce pravdou, že sme mali najvyššie družstvo na turnaji, ale je to skôr náhoda ako zámer. Dnes už sa nerobia výbery ale nábory a tak musia kluby a najmä tréneri pracovať s tým, čo majú. To, aké priority majú v mužskom BC Prievidza, je otázka na niekoho iného. Avšak ak nezačneme na všetkých úrovniach podporovať výchovu mladých hráčov, môže sa nám o pár rokov stať, že basketbal sa bude robiť len v školách formou krúžkov. Okolitý svet nám uniká, basketbal zaznamenal v posledných rokoch veľký progres avšak na Slovensku ideme skôr dozadu alebo stojíme na mieste. Stále je tu však pár klubov, ktoré robia basketbal na kvalitnej úrovni, majú dobrých vzdelaných trénerov. Je potrebné ich podporiť a umožniť im robiť to, čomu rozumejú, lebo stále viac z nich odchádza pracovať do oblastí, ktoré im vedia zabezpečiť slušné živobytie. Sú dve cesty – prvá nám s využitím súčasnej trénerskej garnitúry a výchovou nových mladých trénerov môže zabezpečiť dobrých slovenských odchovancov v priebehu 7 – 10 rokov. Druhá, že tu zostanú len krúžky na školách a slovenských hráčov bude stále menej. A potom sa už budú zmeny robiť oveľa ťažšie, lebo aj keď sa nájdu potrebné financie a systém, najprv bude trvať niekoľko rokov kým vychováme trénerov a až potom budeme môcť pomýšľať na výchovu hráčov.

4. Ako mládežnícky basketbalový tréner v Prievidzi, čo so Vy myslíte, ako by sa mal ďalej uberať mužský basketbal v BC Prievidza ďalej ?
K tejto otázke neviem zaujať stanovisko. Ale bol by som veľmi rád, keby Prievidza, najbasketbalovejšie mesto na Slovensko, bola jedným z centier mládežníckeho basketbalu. Minimálne na regionálnej úrovni, kde si viem predstaviť spoluprácu s Handlovou, Bánovcami, Žiarom nad Hronom, Topoľčanmi, Partizánskym. V Čechách nám môže byť v tomto dobrým príkladom pardubický klub.

článok z dielne BC Prievidza mládež /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Normálna tabuľka“; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:““; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:“Times New Roman“; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.

Upozorňujeme na zmeny v umiestnení volebných miestností

10. Aug 2022 13:27
Pre spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov…

Delegovanie do volebných komisií

10. Aug 2022 12:47
Členom volebnej komisie môže byť ten, kto dovŕšil 18 rokov veku, je spôsobilý na…