29. Jun 2011 6:03

Kým nejde o život...

Prievidzská spisovateľka Lenka Gahérová predstavila v piatok 24. júna v Hornonitrianskej knižnici v Prievidzi svoju novú knihu Kým nejde o život... Počas milej slávnosti ju  na knižné pulty uviedla  primátorka mesta Katarína Macháčková pár kvapkami červeného vína.   Lenka Gahérová je autorka románov pre ženy a medzi čitateľkami je veľmi obľúbená.

Preto sa na uvedení knihy do života zúčastnili nielen jej priatelia a rodina, ale aj mnoho náruživých čitateliek. Podujatie moderoval Štefan Orság a Katarína Macháčková vo svojom príhovore ocenila umelecké nadanie Lenky a vyjadrila radosť, že  úspešná  spisovateľka je obyvateľkou nášho mesta.

Knižka sa zameriava na vnútorný svet ženy postihnutej ťažkou chorobou – prekonávanie  vonkajších prekážok,  zdravotných prekážok, ale často aj vnútorný boj a vyrovnávanie sa s nepríjemnou skutočnosťou. V druhom rade sa zaoberá pôsobením „čierneho citového upíra“ v pracovnom kolektíve, ktorého obľúbenými zbraňami sú lož, ohováranie a urážanie.

Lenka Gahérová už svojou predošlou tvorbou potvrdila, že jej  knihy sú atraktívne príbehom aj spracovaním a inak to nie je ani v novinke plnej silných okamihov, ktorú do života  uviedla rovnako ambiciózna a životaschopná žena.

foto: vrb

 

Ďalšie aktuality

Obchodná verejná súťaž na predaj budovy bývalej ZŠ na ul. P…

27. Feb 2024 15:31
Mesto Prievidza vyhlasuje obchodnú verejnú súťaž o najvýhodnejší návrh na uzavretie…

Chystá sa zahájenie vývozu nádob na biologicky rozložiteľný…

27. Feb 2024 11:10
Vývoz nádob na biologicky rozložiteľný odpad zo záhrad rodinných domov mesto…

Zasadnutie MsZ zo dňa 26.2.2024

27. Feb 2024 10:21
Dňa 26. februára 2024 sa konalo zasadnutia mestského zastupiteľstva v Dome kultúry v…