29. Jun 2011 6:03

Kým nejde o život...

Prievidzská spisovateľka Lenka Gahérová predstavila v piatok 24. júna v Hornonitrianskej knižnici v Prievidzi svoju novú knihu Kým nejde o život... Počas milej slávnosti ju  na knižné pulty uviedla  primátorka mesta Katarína Macháčková pár kvapkami červeného vína.   Lenka Gahérová je autorka románov pre ženy a medzi čitateľkami je veľmi obľúbená.

Preto sa na uvedení knihy do života zúčastnili nielen jej priatelia a rodina, ale aj mnoho náruživých čitateliek. Podujatie moderoval Štefan Orság a Katarína Macháčková vo svojom príhovore ocenila umelecké nadanie Lenky a vyjadrila radosť, že  úspešná  spisovateľka je obyvateľkou nášho mesta.

Knižka sa zameriava na vnútorný svet ženy postihnutej ťažkou chorobou – prekonávanie  vonkajších prekážok,  zdravotných prekážok, ale často aj vnútorný boj a vyrovnávanie sa s nepríjemnou skutočnosťou. V druhom rade sa zaoberá pôsobením „čierneho citového upíra“ v pracovnom kolektíve, ktorého obľúbenými zbraňami sú lož, ohováranie a urážanie.

Lenka Gahérová už svojou predošlou tvorbou potvrdila, že jej  knihy sú atraktívne príbehom aj spracovaním a inak to nie je ani v novinke plnej silných okamihov, ktorú do života  uviedla rovnako ambiciózna a životaschopná žena.

foto: vrb

 

Ďalšie aktuality

Pravidelné preskúšanie varovnej siete sirén - 9.12.2022

7. Dec 2022 9:48
Upozorňujeme obyvateľov, že z rozhodnutia vedenia sekcie krízového riadenia MV SR,…

Hravo žiť zdravo - rok v školskej záhrade

6. Dec 2022 10:28
Trenčiansky samosprávny kraj podporil MŠ Mišúta v Prievidzi grant Zelené oči

Výmena okien vo veľkej telocvični CVČ

2. Dec 2022 7:38
V týchto dňoch prebieha výmena okien v telocvični Centra voľného času.