29. Jun 2011 6:03

Kým nejde o život...

Prievidzská spisovateľka Lenka Gahérová predstavila v piatok 24. júna v Hornonitrianskej knižnici v Prievidzi svoju novú knihu Kým nejde o život... Počas milej slávnosti ju  na knižné pulty uviedla  primátorka mesta Katarína Macháčková pár kvapkami červeného vína.   Lenka Gahérová je autorka románov pre ženy a medzi čitateľkami je veľmi obľúbená.

Preto sa na uvedení knihy do života zúčastnili nielen jej priatelia a rodina, ale aj mnoho náruživých čitateliek. Podujatie moderoval Štefan Orság a Katarína Macháčková vo svojom príhovore ocenila umelecké nadanie Lenky a vyjadrila radosť, že  úspešná  spisovateľka je obyvateľkou nášho mesta.

Knižka sa zameriava na vnútorný svet ženy postihnutej ťažkou chorobou – prekonávanie  vonkajších prekážok,  zdravotných prekážok, ale často aj vnútorný boj a vyrovnávanie sa s nepríjemnou skutočnosťou. V druhom rade sa zaoberá pôsobením „čierneho citového upíra“ v pracovnom kolektíve, ktorého obľúbenými zbraňami sú lož, ohováranie a urážanie.

Lenka Gahérová už svojou predošlou tvorbou potvrdila, že jej  knihy sú atraktívne príbehom aj spracovaním a inak to nie je ani v novinke plnej silných okamihov, ktorú do života  uviedla rovnako ambiciózna a životaschopná žena.

foto: vrb

 

Ďalšie aktuality

Všeobecne záväzné nariadenie mesta Prievidza č. 4/2023,…

22. Mar 2023 12:30
Číslo: 04/2023 Prílohy: VZN…

Začalo jarné čistenie komunikácií

22. Mar 2023 10:49
TSMPD s.r.o. spustili od 6.marca jarné čistenie miestnych komunikácií. Zametacie…

Kompost do záhrad je k dispozícií celoročne

21. Mar 2023 12:56
Obyvatelia mesta si môžu bezplatne prevziať kompost na Garážovej ulici č. 1 v…