13. Oct 2016 18:33

Kinedok: Festival dokumentárnych filmov v Prievidzi

KineDok je novou medzinárodnou komunitou a jedinečnou platformou pre filmové kluby a spôsob alternatívnej distribúcie, spájajúcou priaznivcov a tvorcov kreatívnej dokumentaristiky. Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi a Berkat Slovensko pozývajú na sedem filmov, ktoré premietnu v Prievidzi od 31. októbra do 4. novembra 2016.

V roku 2016 sa bude premietať 15 dokumentov zo západnej a strednej Európy na viac ako 20-tich miestach v každej zo zúčastnených krajín: Česká republika, Slovensko, Nórsko, Maďarsko, Poľsko, Rumunsko a Chorvátsko. Formou zdieľanej skúsenosti, ktorá prekračuje tradičné hranice kina, KineDok oslovuje lokálne kluby, kaviarne, galérie atď.

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi a Berkat Slovensko, o.z. Vás pozývajú na filmový festival KineDok, ktorý bude po prvýkrát v Prievidzi. Predstavíme sedem filmov, ktorých tvorcovia sa venujú kreatívnej dokumentaristike.

31.10.
NÓRSKY PONDELOK:
• Medvedí ostrov
Traja bratia sa rozhodnú splniť svoj sen a vydajú sa uprostred Severného ľadového oceánu pokoriť vlny, na ktorých ešte nikto nikdy nesurfoval. Vizuálne strhujúca cesta naprieč divokou nórskou krajinou.
• Brat a sestra vo večnosti
Prívetivá, poetická snímka o pokojnom súžití 70-ročných súrodencov Magnara a Oddny, ktorí sa starajú o svoju farmu verne tradícii svojich predkov, blízko spätí s divokou prírodou, ktorá ich obklopuje.

3.11.
RUMUNSKÝ ŠTVRTOK:
• Toto a jeho sestry
Mnohonásobne ocenená snímka rozpráva o desaťročnom Totovi a jeho násťročných sestrách, ktoré bojujú so životom úplne samé, zatiaľ čo si ich matka odpykáva trest za držanie a predaj drog.
• Zlatý robot
Príbeh 32-ročnej boxerky Steluty, ktorá prežila osamelé detstvo v detských domovoch a drsné časy na ulici. Neskôr sa však stala šampiónkou európskych i svetových majstrovstiev.

4.11.
SLOVENSKO-ČESKÝ PIATOK:
• Matky a dcéry + Nový svet
Dvojica krátkych študentských filmov sa zameriava na tématiku spolužitia niekoľkých generácií žien a život osamelej, mentálne nestabilnej ženy, ktorá býva v dome pozvoľne premieňajúceho sa na ruinu.
• Jama
Energická Nataša žije na farme uprostred kyjevského sídliska so svojimi dvoma mužmi, štyrmi deťmi a tiež stádom kôz a prasiat a ako správna hlava rodiny sa snaží ubrániť svoju chajdičku pred developermi a svoju rodinu pred nástrahami okolitého sveta.

Vstupné:
4 € na deň, 9 € festivalová permanentka

Kontakt:
Ivan Sýkora, OZ Berkat Slovensko, www.berkat.sk
Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi, www.rkcpd.sk

Ďalšie aktuality

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…

Zmena termínu vývozu hnedých nádob na biologicky…

16. Apr 2024 9:48
Informujeme obyvateľov, že v piatok t. j. 19.4.2024 sa nebude realizovať vývoz…

Mesto začne s rekonštrukciou cvičebného priestoru na ZŠ s…

16. Apr 2024 8:08
Od 1. mája začína rekonštrukcia cvičebného priestoru ZŠ a MŠ na Ul. Dobšinského.…