11. Oct 2016 8:05

Káva bude mať sviatok: Štvrtý ročník baristickej súťaže v Prievidzi

Stredná odborná škola obchodu a služieb v Prievidzi, v spolupráci s mestom Prievidza, pod odbornou gesciou prezidenta Slovenskej baristickej asociácie Stanislava Cibuľu usporiada 13. októbra 2016 v Kultúrnom a spoločenskom stredisku v Prievidzi celoslovenskú baristickú súťaž pod názvom Prievidzský rytier čiernej dámy.

Vedenie školy organizuje už 4. ročník celoslovenskej baristickej súťaže pre žiakov stredných odborných škôl. Súťaž je pod odbornou gesciou prezidenta Slovenskej baristickej asociácie, pána Stanislava Cibuľu. Víťazi budú ocenení hodnotnými cenami od hlavného sponzora súťaže PURO Fairtrade Coffe.

Kávové variácie a kultúru pitia kávy odštartujú súťažiaci z celého Slovenska. V miestnosti s lákavou arómou sa baristi prezentujú svojimi zručnosťami, talentom a fantáziou. Jednoducho vydajú zo seba to najlepšie – vycítia estetický moment a schopnosť objavovať nevšednosť v každodennosti. Práve tieto pravidlá platia v baristickom umení.

Organizátori veria, že sa oplatí hľadať niečo krásne a dokonalé, vzbudiť záujem u žiakov, ale aj u širokej verejnosti, milovníkov kávy a posunúť kultúru pitia kávy a servis na úroveň, ktorú si právom zaslúži. Aj preto srdečne pozývajú vychutnať si jedinečný baristický zážitok nielen odbornú verejnosť, ale aj laikov a všetkých gurmánov, ktorí si radi vychutnávajú kvalitnú kávu.

Ďalšie aktuality

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…

Zelená učebňa pod holým nebom

19. Apr 2024 13:18
Materská škola na Ceste Vl. Clementisa v Prievidzi je Zelenou školou zapojenou v…

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…