21. Sep 2011 11:25

Jubileum Ondreja Čiliaka

V obradnej sieni bol 21. septembra zástupkyňou primátorky mesta slávnostne prijatý pri príležitosti významného životného jubilea človek, ktorý je s Prievidzou spätý takmer celý svoj život. Človek, ktorý nás všetkých významom a kvalitou svojho umenia dvíha z prachu všednosti. Je akýmsi umeleckým svedkom a kronikárom života pulzujúceho naším mestom. Básnik, prozaik, publicista, bibliograf - pán Ondrej Čiliak je tým oslávencom, ktorému chceme dnes, v roku, keď oslavuje svoju šesťdesiatku, vzdať úctu, obdiv a česť.

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Normálna tabuľka“; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:““; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:“Times New Roman“; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} Ondrej Čiliak začal svoju tvorbu už v roku 1973, zbierkou Ústami spravodlivých. Obrazy z tejto zbierky rozčerili pokojné vody slovenskej poézie a pripravili pôdu pre ďalšiu zbierku Podhorské hladiny, ktorá získala cenu Zväzu slovenských spisovateľov. Nasledovali zbierky Čistá po dotyku a Cesta do nežnosti. K bohatej zbierke pribudli ďalšie diela: Tváre v zrkadle, Aréna, Planetárium a Ostré ticho. Zatiaľ posledné dve básnické zbierky vo svojich názvoch nesú pohyb a zvuk ako sprievodné znaky života: Dobrý vietor a Hudba zo stromov.

Pri príležitosti životného jubilea bolo oslávencovi udelené ocenenie mesta – Pamätný list za podiel na rozvoji mesta a jeho propagácii v roku 240. výročia Vzbury prievidzských žien.

Pánovi Čiliakovi želáme k jeho sviatku veľa rokov plných zdravia, tvorivých síl a životnej pohody.

Ďalšie aktuality

Odstávka vody

11. Jun 2024 8:06
Informujeme obyvateľov, že z dôvodu odstraňovania poruchy na vodovodnom vedení bude…

Uzávera Nábrežia J. Kalinčiaka

11. Jun 2024 7:15
Z dôvodu opravy lokálnych výtlkov a zlepšenia zjazdnosti komunikácie, ktorá bude od…

Debarierizácia chodníka Cesta Vl. Clementisa pri parkovisku

10. Jun 2024 8:51
Mesto prostredníctvom verejného obstarávania hľadá dodávateľa projektovej…