20. Apr 2011 5:22

Jarné upratovanie oživilo mesto

V sobotu 16. apríla sa mesto Prievidza pustilo do veľkého jarného upratovania. Efekt v podobe čistejších trávnikov a oživenej zelene na sídliskách hovorí za všetko. Sami obyvatelia sa rozhodli zútulniť si mesto a preto sa v tejto tradícii plánuje pokračovať aj v budúcnosti. Tento rok v Prievidzi po prvý raz začalo celomestské jarné upratovanie, do ktorého sa mohli zapojiť všetci obyvatelia.

Mottom akcie bolo: „Urobme si sami Prievidzu krajšou.“ Už od skorých ranných hodín tak bolo vidieť na sídliskách čulý ruch a nadšených brigádnikov, ktorí sa podujali priložiť ruku k čistejšiemu mestu.

Spoločnosť TEZAS, s.r.o., ktorá zabezpečovala odvážanie odpadu, zaznamenala hlásenia na z každého volebného obvodu. Do upratovania sa síce nezapojili všetky sídliská, no aj tak sa spolu v rámci jarného upratovania vykonalo až 26 odvozov odpadu.

Prevažnú časť vyvezeného odpadu tvorili konáre, lístie a vyhrabaná tráva. Menšina bola zložená z iného typu odpadu. Aj tak mohli obyvatelia skonštatovať, že o 12.00 h, kedy sa upratovanie oficiálne končilo, bola Prievidza čistejšia o 18 kubíkov konárov a viac ako tri tony ostatného odpadu, ktorý doposiaľ ležal na voľných priestranstvách.

Ďalšie aktuality

Výmena okien vo veľkej telocvični CVČ

2. Dec 2022 7:38
V týchto dňoch prebieha výmena okien v telocvični Centra voľného času.

Racionalizácia siete škôl zlepší podmienky vzdelávania detí

2. Dec 2022 7:27
Návrh na zrušenie ZŠ Šafárika a prechod žiakov a zamestnancov do nástupníckej školy…

Relácia mestského rozhlasu na 48. týždeň

1. Dec 2022 11:34
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 48. týždni.