28. Jun 2017 8:39

IV. ročník turnaja družstiev pre najmenších džudistov

V tomto roku sme organizovali už IV. ročník turnaja družstiev pre najmenších džudistov opäť pod názvom Krajský pohár družstiev mini žiakov v jude - O pohár primátorky mesta Prievidza.

Keďže najmenší džudisti, a to veková kategória mini žiakov nemá súťaž družstiev, tak takýto systém turnaja družstiev je pre nich niečím novým, keď bojujú na tatami za seba a zároveň za družstvo kde v skvelej atmosfére sa podporujú jeden druhého. Turnaj sa konal v piatok 23.06.2017 na domácej pôde TJ SOKOL Prievidza v Sokolovni na ul. Rastislavova. IV. ročníka sa zúčastnilo celkovo 5 družstiev z Trenčianskeho a Žilinského kraja, družstvá z judo klubov Žiliny, Martina – družstvo A a B, TJ SOKOL Prievidza a Dubnice nad Váhom. Na poslednú chvíľu odriekli účasť na turnaji družstvá z Považskej Bystrice a Slávie Žilina.

Turnaj mal vynikajúcu atmosféru, keď často krát rozhodovali pomocné body a teda každý hod. Turnaj bol z časového hľadiska nenáročný, zápasilo sa bez zbytočného čakania a bez prestojov, keďže bol určený pre tých najmenších džudistov ale zároveň ponúkol pre nich dostatočný počet zápasov, ktoré napríklad absentujú na veľkých súťažiach, kde je nasadených množstvo pretekárov a v nekompromisnom pavúku môže vypadnúť už po prvom kole. Tu je priestor pre malých judistov aby zápasili v súťažnej atmosfére bez väčšej psychickej záťaže, ktorá tvorí najmä u detí dosť podstatnú časť výkonu na súťaži. Keďže každého pretekára poteší nejaká odmena za odvedený výkon, snahu, nebojácnosť tak bez ohľadu na umiestnenie bola pre každého pripravená trofej čo môže práve u nich pomôcť v ďalšej motivácii.

V úlohách časomeračov a rozhodcov pomáhali a tieto úlohy plnili starší pretekári, ktorí začínali práve v takomto veku pre ktorých bol turnaj určený. Za mesto Prievidza sa zúčastnil turnaja predseda volebného výboru č. 1 Július Urík, kde práve v jeho obvode máme sídlo a zároveň aj výbornú spoluprácu a podporu. Všetkým, ktorí pomohli, zúčastnili sa na turnaji, povzbudzovali, taktiež bojovali na tatami patrí vďaka a gratulácia. No a na záver mi nedá nespomenúť, že tento skvelý turnaj sa konal za finančnej podpory mesta Prievidza vo výške 200,- Eur, za čo patrí taktiež poďakovanie.

Výsledky turnaja O POHÁR PRIMÁTORKY mesta PRIEVIDZA,
KRAJSKÝ POHÁR MINI ŽIAKOV družstiev v JUDE:

1. miesto – Mladosť Žilina

2. miesto – JC ZŤS Martin B

3. miesto – JC ZŤS Martin A

4. miesto – TJ SOKOL Prievidza /Timon POLJAK, Jozef PAULOVIČ, Šimon ERTEL, Karin RADOŠINSKÁ, Alex PAZDZIURKO, Filip PETRÁŠ, Adam LAUKO/

5. miesto – JC Dubnica nad Váhom

TJ Sokol

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.