31. Jul 2013 11:23

Hokejové hviezdy nastúpia proti prievidzskému tímu MŠHK

Nové vedenie prievidzského hokeja v spolupráci s Andrejom Sekerom a vedením mesta pripravuje na 17. augusta exhibičný zápas medzi hviezdnym tímom Andreja Sekeru a A-tímom MŠHK Bulldogs Prievidza.

Okolo prievidzského hokeja bolo v poslednej čase rušno. Zmenilo sa vedenie MŠHK, keď jeho odchádzajúcich členov Róberta Frimmela, Jána Dobrovodského, Jozefa Otta a Stanislava Barana nahradil nový výkonný výbor v zložení Juraj Boldiš, Damián Svitok a Viktor Štefanech. Prvou „bombou“ bolo angažovanie majstra sveta z Goteborgu Miroslava Hlinku do Prievidze, no to nebolo zďaleka posledné prekvapenie. Najnovším je, že vedenie klubu v spolupráci s Andrejom Sekerom a vedením mesta pripravilo na 17. augusta o 17. 00 hod jedinečný hokejový duel medzi hviezdnym tímom Andreja Sekeru a A-tímom MŠHK Bulldogs Prievidza. Diváci na prievidzskom zimnom štadióne okrem Andreja Sekeru v jeho družstve uvidia Mariána Gaboríka, Ľubomíra Višňovského, Richarda Zedníka, Tomáša Tatara, Andreja Meszároša, Richarda Lintnera, Mareka Viedenského a ďalších známych hokejistov. S podujatím bude spojená aj autogramiáda hráčov.

Na „zimáku“ bude skôr ľad

Organizovaniu tohto zápasu vyšlo v ústrety aj mesto Prievidza, ktoré našlo vo viacerých otázkach spoločnú reč s novým vedením MŠHK.
Som veľmi rada, že sa napokon tento zápas odohrá a ponúkne Prievidžanom pekné športové divadlo. Sama sa naň veľmi teším. Organizátorom a novému vedeniu MŠHK sme sa snažili vyjsť maximálne v ústrety, posunuli sme dokonca o dva týždne skôr termín prípravy ľadovej plochy na zimnom štadióne,“ prezradila Katarína Macháčková, primátorka Prievidze. „Verím, že sa novému vedeniu MŠHK podarí aj s našou podporou naplniť svoje smelé plány ohľadom prievidzského hokeja,“ dodala najvyššia predstaviteľka Prievidze.

Prievidžania sa tešia na zápas

Na súboj sa tešia aj prievidzskí hráči, pre ktorých to bude príjemné spestrenie prípravy. Viacerí mladí hokejisti Prievidze nastúpia proti svojim športovým vzorom.
Na tento súboj sa teším, podobne ako ostatní naši hráči sa budem snažiť užiť si ho naplno. Andreja Sekeru poznám od mala, no ani ostatní hokejisti z hviezdneho tímu nie sú pre mňa úplnou neznámou, proti viacerým som hrával v mládežníckych kategóriách. Pravda, odvtedy z nich vyrástli veľmi kvalitní hráči svetových parametrov. V tomto exhibičnom dueli však nepôjde o výsledok, ale o šou a zábavu, ktorú sa pokúsime ponúknuť divákom a priaznivcom hokeja,“ povedal jeden z najskúsenejších hráčov prievidzského celku Kristián Šimo.

Autor: Branislav Bucák

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 12. týždeň

24. Mar 2023 10:44
Uverejňujeme krátke správy, ktoré boli vyhlasované v mestskom rozhlase v 12. týždni.

Na sídlisku Kopanice pribudli nové parkovacie miesta

24. Mar 2023 8:40
Mestská časť Kopanice už dlhodobo bojuje s nedostatkom parkovacích miest. V rámci…

Všeobecne záväzné nariadenie mesta Prievidza č. 4/2023,…

22. Mar 2023 12:30
Číslo: 04/2023 Prílohy: VZN…