2. Nov 2017 7:34

Gymnastky z Elánu Prievidza pokračujú úspešne v jesennej pretekárskej sezóne

V sobotu 21.10.2017 sa uskutočnilo v Topoľčanoch jesenné kolo Slovenského pohára JIPAST - oblasť stred v športovej gymnastike dievčat .V telocvični sa stretlo 71 gymnastiek z gymnastických oddielov a klubov strednej časti Slovenska - Prievidza, Martin, Topoľčany, Handlová, Vrútky, Brezno.

Dievčatá súťažili v šiestich kategóriách – predškoláčky, najmladšie, mladšie a staršie žiačky, juniorky, seniorky. Všetky mali snahu predviesť čo najkrajšie výkony s cieľom získať čo najvyššie bodové ohodnotenie.

V kategórii predškoláčok bolo síce ocenených zlatou medailou všetkých 14 dievčat z jednotlivých klubov, no i napriek tomu tréneri a rodičia mohli nahliadnuť k výsledkom, kde sa Barborka Plevová / trénerka Prágerová/ umiestnila na 2.mieste a Natália Kiabová /trénerka Strmenská/ bola štvrtá. Obidve dievčatá si svoje jarné výkony polepšili.
V kategórii najmladších žiačok dievčatá predviedli veľmi kvalitné zostavy, no predvedenie bolo na rôznej úrovni . Dievčatá z Elánu si tento krát vymenili svoje víťazné pozície v porovnaní s jarným kolom. Zlatú medailu i pohár získala Soňa Bellová/ 45,65 b./ , vybojovala Michaela Čižnárová z Elánu / 46,25 b.,/ striebro opäť obhájila Juliana Kalinková z Martina / 45,00 b./ a bronz patril Michaele Čižnárovej z Elánu /44,60b./ .

Umiestnenie ostatných dievčat z Elánu:7. Silvia Kupčoková, 8. Nelly Šimkovičová,/zverenkyne trénerky Prágerovej / ,
9. Viktória Koreňová, 11. Alexandra Koreňová,12. Laura Radosová, 16. Grétka Daubnerová, 17. Tamara Flimelová / všetky dievčatá trénerky Strmenskej/.
V kategórii mladších žiačok sa opäť predstavili dievčatá, ktoré na preteky pripravovala pani trénerka Prágerová. naše dievčatá opäť stáli na stupni víťazov. Zlato si vybojovala Michaela Mikušová, ktorá mala najvyššiu známku za zostavu na prostných a v porovnaní s jarnými pretekmi si polepšila o 1,35b. / celkove 49,95 b./ , striebro patrilo jej klubovej kamarátke Tare Mihálikovej, ktorá predviedla krásny preskok, za ktorý získala najvyššiu známku 11,90 b. / celkove 49,70 b. a zároveň poskočila z jarného 10.miesta /, tretie miesto obsadila Denisa Jarošová z Vrútok, Veronika Pucherová z GK obsadila 15.miesto.

V kategórii starších žiačok sme mali len jednu pretekárku – Karin Miezgovú/ trénerka Prágerová/ ktorá mala na všetkých náradiach vyrovnané bodové ohodnotenie, na kladine získala za predvedenie najvyššiu známku a celkovým súčtom bodov 46,40 získala zlatý pohár s medailou.
V kategórii junioriek a senioriek sme tento krát zastúpenie nemali.
Dievčatá svojimi výkonmi bojovali o postup na celoslovenské kolo súbežne s ostatnými gymnastkami v dvoch ďalších oblastiach Slovenska. Celkove ich v sobotu pretekalo 246 zo 17 klubov. Tie najlepšie sa prebojujú podľa výsledkov a stanoveného kľúča na celoslovenské kolo, ktoré sa bude konať v 11.novembra v športovej hale v Prievidzi od 9,30 hod.

Ste srdečne pozvaní a vítaní.

Ďalšie aktuality

Oprava poruchy na verejnom vodovode - Ul. J. Červeňa

17. Aug 2022 8:48
Upozorňujeme obyvateľov, že z dôvodu opravy poruchy na verejnom vodovode bude dnes…

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…