29. Oct 2014 6:57

Eva Urbaníková: Vydala už stovku kníh

„smevškole“ je cyklus ekonomických prednášok v našej škole - Obchodnej akadémii v Prievidzi, ktorý má štvorročnú tradíciu. V cykle prednášok na škole pokračovali 23. októbra 2014 s podnikateľkou, spisovateľkou, producentkou Evou Urbaníkovou, známou ako Evita.

V rámci cyklu už prednášali viacerí úspešní podnikatelia Slovenska – Peter Krištofovič, majiteľ Salve Group – európskej finančnej skupiny, Ivan Mikloš – garant a zakladateľ Univerzity pre moderné Slovensko, Petra Marko – výkonná riaditeľka spoločnosti ExtravaDansa , Michal Meško – tvorca webstránky referáty.sk, dnes spolumajiteľ internetovej predajne kníh martinus.sk ale aj kamenných knihkupectiev martinus, Miroslav Trnka – zakladateľ úspešnej slovenskej softverovej firmy ESET a spolutvorca antivírusového programu NOD 32.

Dňa 23. októbra 2014 sme pokračovali s podnikateľkou, spisovateľkou, producentkou Evou Urbaníkovou, známou ako Evita. V plnej sále Domu kultúry v Prievidzi sme besedu o podnikateľských aktivitách Evity spojili s autogramiádou a predajom kníh nakladateľstva Evitapress, v ktorom vydajú už stú knihu v poradí. Záujemcovia si mohli knihu v sále kúpiť a dať podpísať alebo si k podpisu doniesli svoju knihu z domu.

Prvýkrát sme akciu „smevškole“ robili formou rozhovoru a tak príprava na toto podujatie bola náročnejšia ako na predchádzajúce prednášky, kde beseda vyplynula z prednášky. Teraz bolo treba okruh otázok pripraviť. Žiaci III.A a III.C na predmete Podnikanie v cestovnom ruchu si otázky pripravili, keď simulovali besedu pár dní pred jej uskutočnením.

„Dozvedel som sa veľa nových vecí, ktoré som doposiaľ o vydávaní kníh ani netušil. Páčilo sa mi jej vystupovanie a aj jej odpovede na položené otázky. Šírila optimizmus a dobrú náladu. Veľmi ma pobavilo, ako si z nej uštipačným, ale slušným spôsobom „uťahoval“ náš pán profesor, no môžem povedať, že sa celkom „chytala“. Výborný nápad pre čitateľov bol aj predaj kníh za zníženú cenu a taktiež autogramiáda už zakúpených kníh,“ zhrnul svoje dojmy z podujatia študent D. Petic.

Stanislav Malega, Obchodná akadémia Prievidza

Ďalšie aktuality

Voľby prezidenta Slovenskej republiky 2024

21. Feb 2024 7:29
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky vyhlásil Rozhodnutím č. 1/2024 Z. z.…

Odstávka vody

20. Feb 2024 8:05
Oznamujeme obyvateľom, že z dôvodu poruchy na verejnom vodovode bude dnes 20.2.2024…

Žiadosti o dotácie čakajú na vyhodnotenie

19. Feb 2024 12:52
Prievidzská samospráva spustila v januári elektronický systém podávania dotácií,…