29. máj 2023 9:56

Európsky deň susedov

Pri príležitosti európskeho dňa susedov pripravila Mestská knižnica v Prievidzi v spolupráci s Hornonitrianskou knižnicou v Prievidzi skvelú susedskú spoluprácu. Ak ste aktívnym čitateľom jednej z prievidzských knižníc členstvo v druhej, máte na obdobie pol roka zdarma.

Prvý Deň susedov sa uskutočnil v jednej štvrti v Paríži v roku 1999 a postupne sa pridávali jednotlivé krajiny. Európsky deň susedov je podporovaný Európskou federáciou miestnej solidarity od roku 2003 a vznikol ako reakcia na vzájomné odcudzovanie ľudí. Je určený na podporu súdržnosti, vytváranie nových priateľstiev a medziľudských vzťahov.

„Naším cieľom je, aby knižnica bola tretím miestom, kde po domove, škole či práci, môžu naši čitatelia tráviť svoj voľný čas. Vždy sme chceli byť miestom, ktoré bude návštevníkov spájať, aby u nás ľudia mali k sebe bližšie. To nás priviedlo i na myšlienku zapojiť sa do európskeho dňa susedov,“ vysvetľuje riaditeľka KaSS Mgr. Dana Horná.

A ako celý projekt funguje? Stačí sa v období od 29.5 do 4.6. zastaviť v jednej z knižníc, v ktorej nie ste členom, vyplniť prihlášku a preukázať sa preukazom domovskej knižnice. Členstvo zdarma je platné až do konca roku 2023.

Ďalšie aktuality

Skupina Rozlet – slová básní, hudba a krásny spev

30. máj 2024 13:50
Presne to je spevácka skupina Denného centra Bôbar, ktorej básne a piesne sa naozaj…

Hlasujte za K Park - 4. ročník

30. máj 2024 11:03
Privítali by ste v Prievidzi priestor, kde si môžete zahrať streetball, pingpong,…

Odstávka vody

30. máj 2024 8:06
Informujeme obyvateľov, že z dôvodu poruchy na vodovodnom systéme na bytovom dome č.…