30. Sep 2011 9:52

Ešte dúšok leta na Námestí slobody

Posledný závan uplynulého leta ste mohli cítiť v stredu 28. septembra na Námestí slobody, ktoré ožilo multižánrovým festivalom Ešte dúšok leta. Podujatie bolo oslavou Svetového dňa cestovného ruchu a preto nechýbali ani všetci tí, ktorí sa v regióne na rozvoji cestovného ruchu podieľajú.

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Normálna tabuľka“; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:““; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:“Times New Roman“; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} Organizátori podujatia Regionálne kultúrne centrum a Kultúrne a spoločenské stredisko stavili na rôznorodý program, ktorým chceli zaujať čo najširšie spektrum návštevníkov. Námestie sa tak premenilo na jarmok cestovného ruchu, kde sa prezentovali sokoliari Aquila, Hornonitrianske múzeum, SNM – Múzeum Bojnice, ZOO Bojnice, Hvezdáreň v Partizánskom Slovenská agentúra pre cestovný ruch, TIK Prievidza, Regionálne združenie cestovného ruchuHorná Nitra, ZUŠ L. Stančeka, CVČ Spektrum, Vodný svet Sebedražie či Vinotéka – pivotékaNoffry. O gastronomické zážitky sa postarala SOŠ OaS, Nábrežie J. Kalinčiaka, ktorá pripravila pre návštevníkov ochutnávku tradičných špecialít.

Oficiálne otvorenie podujatia bolo spojené s predstavením historických stôp odkazujúcich na významné momenty v dejinách Prievidze. Na historické stopy narazíte aj po skončení podujatia na 4 miestach v centre mesta. Súčasťou podujatia bola tiežosvetová kampaň pod názvom Destinácia svet zameraná na zdravý životný štýl. V rôznych častiach centra mesta ste sa tiež mohli stretnúť s talentovanými hudobníkmi zo Základnej umeleckej školy Ladislava Stančeka, ktorí touto formou vniesli hudbu na netradičné miesta.

V dopoludňajšom programovom bloku si prišli na svoje najmä tí najmenší, ktorí sa zabávali pri programe dvojice Čanaky – Podhradská.Kultúrny program pokračoval následne do večera pod taktovkou Violin trio, SZUŠ Xoana, Divadla na doske, LauryBelicovej&ColoursofSounds, kapielVertigo P.A.F., SHZ Nany a temperamentnou bodkou bola hudobná formácia Balkansambel.

Mgr. Petra Štefániková
riaditeľka KaSS Prievidza

Ďalšie aktuality

Voľby do Európskeho parlamentu 2024

27. máj 2024 12:45
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Rozhodnutím č.12 / 2024 Z.z. vyhlásil…

Rekonštrukcia lávok na Nábreží sv. Cyrila

27. máj 2024 8:10
Mesto prostredníctvom verejného obstarávania hľadá dodávateľa pre zákazku…

Nový chodník na Ul. J. Francisciho

27. máj 2024 8:02
Mesto vybuduje chodník k centrálnemu detskému ihrisku vo vnútrobloku na Ul. J.…