2. Jan 2013 11:07

Džudisti uzatvárali sezónu spoločne s prievidzskou primátorkou

Tesne pred sviatkami 1. Judo klub Prievidza uzatvoril rok 2012 ocenením svojich najúspešnejších borcov. Na toto slávnostné podujatie pozvali predstavitelia klubu aj primátorku Prievidze Katarínu Macháčkovú a predsedu komisie športu Branislava Bucáka.

Približne dvadsať prievidzských nádejí predviedlo na slávnostnom podujatí predstaviteľom mesta niektoré džudistické techniky a chvaty. Neskôr došlo k samotnému oceňovaniu úspešných športovcov.

„Chcela by som zablahoželať našim mladým džudistom k dosiahnutým úspechom. Som rada, že sa v našom meste darí aj menším športovým klubom a dosahujú kvalitné výsledky doma i v zahraničí. 1. Judo klub Prievidza patrí ku klubom, ktoré mesto finančne podporuje. Budeme sa snažiť aj v budúcnosti vytvoriť našej mladi, v rámci možností, čo najlepšie podmienky na aktívne využitie voľného času,“ uviedla prievidzská primátorka Katarína Macháčková, ktorá vyzdvihla aj prácu trénerov, ktorí sa pravidelne venujú deťom a mládeži.

Mladé nádeje 1. Judo klub Prievidza majú za sebou úspešnú sezónu. „V roku 2012 klub združoval spolu 50 členov. Do aktivít klubu sa zapojilo 30 detí. 1. Judo klub Prievidza štartoval na turnajoch s medzinárodnou účasťou na Slovensku i v zahraničí, v dlhodobej súťaži žilinského regiónu, na majstrovstvách Stredoslovenského regiónu i na majstrovstvách Slovenska žiakov jednotlivcov a družstiev. Zúčastnili sme sa celkovo na 25 súťažiach, na ktorých sme získali sedemkrát prvé miesto, jedenásťkrát druhé a dvadsaťpäťkrát tretiu priečku,“ prezradil Peter Izák, ktorý v klube trénuje deti spoločne s Radoslavom Tínesom a Mariánom Flimelom.

Najväčší úspech

Najväčší úspech pre klub získal na majstrovstvách Slovenska žiakov v Pezinku tretím miestom Matúš Kaštier. V kategórii družstiev starších žiakov si tento talentovaný športovec s Jakubom Halenárom vybojoval ďalšiu bronzovú medailu. Matúš Kaštier sa tak stal najúspešnejším pretekárom klubu v roku 2012. Za najúspešnejšieho nováčika v hodnotenom období bol vyhlásený Matúš Mikuš. Pre motivovanie pretekárov vyhlasuje klub každý rok aj bodovaciu súťaž. Jej víťazkou sa stala Júlia Švecová, ktorá získala putovný pohár predsedu klubu. Na druhej priečke v tomto hodnotení skončil Marián Flimel ml. a tretí bol Jakub Halenár. Gratulujeme!

Ďalšie aktuality

Voľby do Európskeho parlamentu 2024

27. máj 2024 12:45
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Rozhodnutím č.12 / 2024 Z.z. vyhlásil…

Rekonštrukcia lávok na Nábreží sv. Cyrila

27. máj 2024 8:10
Mesto prostredníctvom verejného obstarávania hľadá dodávateľa pre zákazku…

Nový chodník na Ul. J. Francisciho

27. máj 2024 8:02
Mesto vybuduje chodník k centrálnemu detskému ihrisku vo vnútrobloku na Ul. J.…