16. Nov 2023 12:07

Bubnovačka - aby bolo deti lepšie počuť

S násilím sa môžeme vysporiadať len tak, že ho nebudeme bagatelizovať, prehliadať a vnímať ako niečo, čo sa „…nás predsa netýka…“. Práve preto sa od roku 2014 vždy v novembri, organizuje podujatie “Bubnovačka – Aby bolo deti lepšie počuť!“. Tento rok pripadne akcia na 20. novembra

Myšlienka podujatia „Aby bolo deti lepšie počuť“, ktoré už po desiatykrát upozorní na dôležitosť ochrany detí pred násilím a pripomenie potrebu včasnej prevencie v spoločnosti, zaznie Slovenskom a Českom v hlasnom rytme bubnov 20. novembra 2023, v čase 10:00 – 11:00, aby sme pripomenuli, že Hlas detí je dôležitý!

Podujatie sa koná pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej a Petra Pavla, prezidenta Českej republiky a počas minulých rokov sa do podujatia zapojilo viac ako 230 000 detí a dospelých.

Toto podujatie je v súčasnosti podujatím troch organizácií, ktoré zohrávajú významnú úlohu na poli ochrany detí pred násilím na Slovensku a v Čechách: Centrum Slniečko, n.o., Nitra, člen Koalície pre deti Slovensko, Národné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky násilia na deťoch, ktoré je organizačnou súčasťou MPSVR SR a Centrum Locika, z.ú., Praha.

„Do Bubnovačky sa môže zapojiť každý. Zapojiť sa môžu školy, spolky, firmy, banky, organizácie i rodiny doma. Príďte i vy 20. novembra na Námestie slobody a podporte deti, aby sa nebáli povedať nahlas, čo prežívajú,“  hovorí Mgr. Imrich Šoltés, koordinátor ochrany detí pred násilím.

Ďalšie aktuality

Informácie o spustení dotačného systému e grant

28. Nov 2023 10:04
Registrácia a prihlásenie na podávanie žiadostí o dotácie bude možné…

PRERUŠENIE DISTRIBÚCIE ELEKTRINY

28. Nov 2023 9:19
Upozorňujeme obyvateľov, že z dôvodu poruchy na distribučnej sústave bude dnes od 7…

Projekt - Vianočný stromček odkazov do neba

24. Nov 2023 10:00
Nezisková organizácia Sv. Lujza, n.o. – Mobilný hospic organizuje projekt „Vianočný…