5. Apr 2017 7:56

Brose štartuje sériovú výrobu v Prievidzi

Dokončením výrobnej haly a administratívnej budovy je uzatvorená prvá stavebná fáza nového závodu Brose v Prievidzi. V polovici apríla začína medzinárodný dodávateľ automobilového priemyslu výrobu zdvíhačov okien. Pred oficiálnym spustením sériovej výroby navštívila modernú výrobu aj primátorka mesta Katarína Macháčková a informovala sa o ďalších krokoch.

Od položenia základného kameňa v októbri 2015 investovalo Brose v prvej stavebnej fáze 50 miliónov eur do zariadení a budov. Nová výrobná hala spolu s administratívnou časťou budovy majú celkovú plochu takmer 22.000 metrov štvorcových. „Ako rodinný podnik preberáme na seba zodpovednosť v našich lokalitách po celom svete. To je dôvod, prečo bolo pre nás dôležité čo najviac zohľadniť pri výstavbe v Prievidzi aj slovenských dodávateľov,“ vysvetlil Axel Mallener, vedúci závodu Brose.

V polovici apríla začne sériová výroba zdvíhačov okien pre Volkswagen. Neskôr bude špecialista v mechatronike vyrábať v Prievidzi aj elektromotory a zdvíhače zadných výklopných dverí. Okrem toho tu budú zastúpené aj viaceré centrálne funkcie, ako vývoj, kvalita a projektový manažment. Už 15 rokov má Brose závod v blízkosti hlavného mesta a vyrába tam zdvíhače okien a dverové systémy.

Primátorka mesta Katarína Macháčková sa teší danému vývoju: „V Brose sme spoznali spoľahlivého partnera. Tento rodinný podnik nie len že vytvára nové pracovné príležitosti, ale taktiež spolupracuje s miestnymi firmami. To všetko bude mať pozitívny vplyv na rozvoj nášho regiónu.“ V marci zamestnávalo Brose viac ako 200 zamestnancov. Do roku 2021 chce rodinný podnik vytvoriť celkom 700 pracovných miest. Aktuálne hľadá najmä projektových manažérov a zamestnancov v oblasti kvality a logistiky, rovnako ako procesných inžinierov a konštruktérov.

Automobilový dodávateľ sa v oblasti personálnej práce spolieha aj na spoluprácu s miestnymi vzdelávacími inštitúciami. Od septembra 2017 bude Brose Prievidza v duálnom systéme vzdelávať viac ako 30 mechatronikov a priemyselných mechanikov. Absolvujú praktické vzdelávanie priamo vo firme, kde strávia viac ako 500 hodín za školský rok. „Táto spolupráca ponúka mladým ľuďom príležitosť učiť sa na najnovších technológiách a získať štipendium už od prvého ročníka,“ povedal Mallener. „Dobre vyškolení a angažovaní zamestnanci majú v našom rodinnom podniku medzinárodné príležitosti pre svoj rozvoj.“

V súčasnej dobe plánuje Brose druhú fázu výstavby, ktorá začne ešte v tomto roku. Po jej ukončení v roku 2018 sa výrobná kapacita spoločnosti takmer zdvojnásobí.

Ďalšie aktuality

Všeobecne záväzné nariadenie mesta Prievidza č. 4/2024 o…

10. Jul 2024 15:18
Číslo: 4/2024 Prílohy: VZN č…

Všeobecne záväzné nariadenie mesta Prievidza č. 3/2024 o…

10. Jul 2024 15:14
Číslo: 3/2024 Prílohy: VZN č…

Všeobecne záväzné nariadenie mesta Prievidza č. 1/2024,…

10. Jul 2024 15:06
Číslo: 1/2024 Prílohy: VZN č…