9. Aug 2017 6:41

Brose rozširuje svoj výrobný závod v Prievidzi

Globálny automobilový dodávateľ Brose rozširuje svoj výrobný závod v Prievidzi. Pozemné práce pre druhú výrobnú halu boli slávnostné zahájené 7. augusta 2017. Po jej dokončení v júli 2018 sa výrobná kapacita spoločnosti Brose Prievidza takmer zdvojnásobí. Rodinný podnik investuje okolo 50 miliónov eur do novej budovy a technických zariadení. Brose plánuje zamestnať viac ako 400 zamestnancov v Prievidzi do konca tohto roka a v nadchádzajúcich rokoch výrazne zvýši tento počet.

Politickí hostia, ako aj obchodní partneri sa zúčastnili slávnostného aktu zahájenia stavebných prác druhej výrobnej haly. Medzi nimi aj Jaroslav Baška, predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja a primátorka mesta Prievidza Katarína Macháčková. Baška pri tejto príležitosti zdôraznil kľúčovú úlohu, ktorú spoločnosť Brose zohráva pre miestnu ekonomiku: „Príchod spoločnosti Brose mal pozitívny vplyv na celý región. Tešíme sa na ďalšie prehĺbenie našej vzájomnej spolupráce.“

Prvá fáza výstavby bola ukončená začiatkom roka 2017, výroba v Prievidzi začala v apríli. „V druhej etape rozšírime naše existujúce kapacity na výrobu zdvíhačov okien a zdvíhačov zadných dverí. Taktiež začneme vyrábať nové produkty, ako sú motory zdvíhačov zadných dverí a elektrické parkovacie brzdy,“ vysvetlil Axel Mallener, generálny riaditeľ spoločnosti Brose Prievidza. Prvé výrobné linky v novej budove budú inštalované v auguste 2018.

Brose okrem novej výrobnej haly rozširuje tiež svoje kancelárske priestory v Prievidzi z aktuálnych 5.000 na 9.000 metrov štvorcových. V novej budove bude okrem iného zriadené tréningové centrum pre duálne vzdelávanie. Takisto pribudnú aj nové priestory pre oddelenie dizajnu, vývoj a testovanie zdvíhačov okien a zdvíhačov zadných dverí.

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.