17. Jul 2023 10:50

Bojujeme proti letným horúčavám

Letné teploty už v týchto dňoch neraz prekročili 30 stupňov a pokiaľ netrávite čas pri vode, ale v meste horúčava môže byť nepríjemná. Mesto Prievidza sa aj tento rok snaží uľaviť svojim obyvateľovom i návštevníkom pomocou rôznych opatrení sústredených prevažne na námestiach.

K letu v Prievidzi tradične patrí bezbariérová kontaktná fontána na Námestí slobody. Okrem toho, že príjemne zvlhčuje vzduch, je často využívaná okoloidúcimi obyvateľmi na ochladenie nôh, či menšími deťmi.

„Fontána je naprojektovaná ako kontaktná a obyvatelia do nej môžu vstupovať za účelom ochladenia. Voda v nej je však chemicky upravená kyselinou sírovou a chlórnanom sódnym a nie je určená na dlhší pobyt či kúpanie,“ upozorňuje hovorkyňa mesta Zuzana Krajčiová.

Obyvatelia môžu na osvieženie rovnako využiť chrlič vody pred úradom práce a tri pitné fontány a dve zariadenia na vodnú hmlu inštalované na Námestí slobody a Námestí J.C. Hronského pred hotelom Magura.

K účelným opatreniam v boji s teplotou patrí aj priebežné kropenie miestnych komunikácií.  „Vzhľadom na extrémne horúčavy mesto vo väčšej miere kropí rozpálené cesty v meste. Zníži sa tak prašnosť v uliciach a o niekoľko stupňov sa schladí vozovka aj ovzdušie,“ popisuje Roman Bartoš z TSMPD.

Ďalšie aktuality

Skupina Rozlet – slová básní, hudba a krásny spev

30. máj 2024 13:50
Presne to je spevácka skupina Denného centra Bôbar, ktorej básne a piesne sa naozaj…

Hlasujte za K Park - 4. ročník

30. máj 2024 11:03
Privítali by ste v Prievidzi priestor, kde si môžete zahrať streetball, pingpong,…

Odstávka vody

30. máj 2024 8:06
Informujeme obyvateľov, že z dôvodu poruchy na vodovodnom systéme na bytovom dome č.…