17. Jul 2023 10:50

Bojujeme proti letným horúčavám

Letné teploty už v týchto dňoch neraz prekročili 30 stupňov a pokiaľ netrávite čas pri vode, ale v meste horúčava môže byť nepríjemná. Mesto Prievidza sa aj tento rok snaží uľaviť svojim obyvateľovom i návštevníkom pomocou rôznych opatrení sústredených prevažne na námestiach.

K letu v Prievidzi tradične patrí bezbariérová kontaktná fontána na Námestí slobody. Okrem toho, že príjemne zvlhčuje vzduch, je často využívaná okoloidúcimi obyvateľmi na ochladenie nôh, či menšími deťmi.

„Fontána je naprojektovaná ako kontaktná a obyvatelia do nej môžu vstupovať za účelom ochladenia. Voda v nej je však chemicky upravená kyselinou sírovou a chlórnanom sódnym a nie je určená na dlhší pobyt či kúpanie,“ upozorňuje hovorkyňa mesta Zuzana Krajčiová.

Obyvatelia môžu na osvieženie rovnako využiť chrlič vody pred úradom práce a tri pitné fontány a dve zariadenia na vodnú hmlu inštalované na Námestí slobody a Námestí J.C. Hronského pred hotelom Magura.

K účelným opatreniam v boji s teplotou patrí aj priebežné kropenie miestnych komunikácií.  „Vzhľadom na extrémne horúčavy mesto vo väčšej miere kropí rozpálené cesty v meste. Zníži sa tak prašnosť v uliciach a o niekoľko stupňov sa schladí vozovka aj ovzdušie,“ popisuje Roman Bartoš z TSMPD.

Ďalšie aktuality

Chemický posyp na železničných priecestiach

3. Oct 2023 11:03
ŽSR OR Trnava, SMSÚ Topoľčany upozorňuje správcov miestnych a účelových …

Jesenná deratizácia 2023

3. Oct 2023 10:47
Oznamujeme obyvateľom, že v dňoch 05.10.2023 až 23.10.2023, začne spoločnosť …

EKOTOPFILM PRICHÁDZA S ABSOLÚTNYMI FILMOVÝMI NOVINKAMI 

2. Oct 2023 12:14
Najstarší filmový festival Ekotopfilm - Envirofilm oslavuje 50 rokov a prináša už 03…