2. Aug 2011 9:49

Bažant Kinematograf sa blíži aj do nášho mesta

Ak patríte k milovníkom premietania filmov pod holým nebom, môžete sa v termíne 6. – 9. augusta tešiť na ďalší ročník Bažant Kinematografu.

Na Námestie slobody príde špeciálne upravený retro-autobus, ktorý bude plniť úlohu profesionálneho outdoorového kina. Počas svojej celoslovenskej šnúry uvidíte v rámci Bažant Kinematgrafu nasledovné filmy:
  • V sobotu 6.8. o 21.00 h Marhuľový ostrov
(SR, 2011, 102 min.) Hrajú: Szidi Tobias, Attila Mokos, Peter Nádasdi, György Cserhalmi a ďalší.
Podmanivý príbeh ženy skúšanej životom, plný vášne, krutostí osudu a nespútanej lásky. Odohráva sa na južnom Slovensku, na samote ukrytej v marhuľových sadoch. Divákov vtiahne do víru vášní troch mužov k jednej osudovej žene Babike a jej lásky k nim, so všetkými strasťami a radosťami, ktoré život prináša.

  • V nedeľu 7.8. o 21.00 h Kuky sa vracia
(ČR/Dánsko/VB, 2010, 95 min.) Hrajú: Ondřej Svěrák, Kristýna Fuitová Nováková, Filip Čapka, Oldřich Kaiser a ďalší.
Dobrodružný i poetický rodinný príbeh, v ktorom hlavnú úlohu preberajú hrdinovia zo sveta detskej predstavivosti. Keď šesťročnému Ondrovi trpiacemu astmou vyhodia jeho milovanú hračku – ružového plyšového medvedíka Kukyho, začne v jeho fantázii ožívať. Putuje divokou prírodou, kde na neho číhajú nebezpečenstvá, spoznáva zvláštne tvory a túži sa vrátiť na svoju poličku do detskej izby.

  • V pondelok 8.8. o 21.00 h Občiansky preukaz
(ČR/SR, 2010, 137 min.) Hrajú: Libor Kovář, Matouš Vrba, Jan Vlček, Jakub Šárka, Anna Geislerová, Martin Myšička, Marek Taclík,Kristýna Liška-Boková, Magdalena Sidonová a ďalší.
Trpká komédia sleduje osudy štvorice dospievajúcich mladíkov, ich priateľov, lások a rodičov od okamihu, ako v pätnástich rokoch dostanú občiansky preukaz, až do chvíle, kedy sa v osemnástich snažia uniknúť vojne a pokúšajú sa získať modrú knižku. Petr, Aleš, Popelka a Míťa dospievajú v 70. rokoch minulého storočia, v dobe, kedy vyjsť na ulicu bez občianskeho preukazu znamenalo koledovať si o problém a kedy bola povinná vojenská služba pre mnohých tým najväčším strašiakom. Každý po svojom, ale aj spoločne, sa snažia nestratiť v totalitnom štáte zdravý rozum a zmysel pre humor, ale rovnako aj nedráždiť režim.

  • V utorok 9.8. o 21.00 h Nesvadbovo
(ČR/SR , 2010, 72 min.) Hrajú: Jozef Gajdoš, Dana Paseková, Monika Maxová, Marie Maxová, Jančo Ogurčák, Anna Ogurčáková a ďalší.
Východoslovenská dedina Zemplínske Hámre pomaly, ale iste vymiera. Preto sa starosta obce snaží dať dokopy miestnych tridsiatnikov, ktorí zostali na ocot. Používa na to rôzne prostriedky, ponúka napríklad nemalú finančnú odmenu za každé novonarodené dieťa, nabáda miestnym rozhlasom na plodenie detí a nakoniec usporiada zoznamovací večierok. Snímka si kladie otázku, či si jeho hrdinovia nájdu konečne životných partnerov.

Ďalšie aktuality

Korčuľovanie pre verejnosť i mestská plaváreň za symbolické…

30. Nov 2023 14:05
K zimným mesiacom patria aj zimné radovánky v podobe stavania snehuliakov…

Aktivity November

29. Nov 2023 13:21
Tréning pamäte Dňa 16.  Novembra 2023 sa v DC Bôbar Prievidza…

Zber biologicky rozložiteľného odpadu potrvá do 1.12.2023

29. Nov 2023 9:14
Vývoz nádob na biologicky rozložiteľný odpad zo záhrad rodinných domov bude vzhľadom…