12. Jul 2016 6:29

Bažant Kinematograf opäť na námestí

Pojazdné letné kino Bažant Kinematograf navštívi aj tento rok naše mesto a to v dňoch 21. júla - 24. júla 2016. 1. júla sa filmové autobusy Bažant Kinematograf vydali na svoju štrnástu cestu po Slovensku. Počas celého leta budú dva autobusy prechádzať naprieč republikou, pričom navštívia 31 slovenských miest a divákom opäť privezú kolekciu celovečerných filmov.

Program Bažant Kinematografu aj tento rok prináša príjemnú zmes veselších i vážnych tém a tradične je vystavaný z filmových diel, pod ktoré sa podpísali českí a slovenskí filmoví tvorcovia. Slovensko v programe zastupujú dva žánrovo rozdielne filmové tituly.

Diváci sa môžu tešiť na vynikajúcu snímku uznávaného slovenského dokumentaristu Marka Škopa – Eva Nová, výpravnú komédiu Wilsonov v réžii Tomáša Mašína, a aj na dva najzaujímavejšie filmy, ktoré v poslednom čase vznikli u našich českých susedov. Za najlepší film roka nakoniec akademici označili titul Kobry a užovky režiséra Jana Prušinovského. Špeciálne miesto v programe Bažant Kinematografu patrí českému režisérovi Janovi Hřebejkovi. Počas štrnástich rokov svojho pôsobenia Bažant Kinematograf uviedol už deväť jeho filmov, a v aktuálnom ročníku sa aj vďaka retrokampani svojho generálneho partnera Zlatý Bažant vracia k titulu, ktorý putoval po Slovensku v jeho historicky prvom ročníku (2003), ku kultovému filmu Pelíšky.

Premietania začínajú vždy o 21.30 h. Premieta sa iba za priaznivého počasia. K dispozícii je aj občerstvenie. Vstup voľný!

Ďalšie aktuality

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…

Zmena termínu vývozu hnedých nádob na biologicky…

16. Apr 2024 9:48
Informujeme obyvateľov, že v piatok t. j. 19.4.2024 sa nebude realizovať vývoz…

Mesto začne s rekonštrukciou cvičebného priestoru na ZŠ s…

16. Apr 2024 8:08
Od 1. mája začína rekonštrukcia cvičebného priestoru ZŠ a MŠ na Ul. Dobšinského.…