12. Jul 2016 6:29

Bažant Kinematograf opäť na námestí

Pojazdné letné kino Bažant Kinematograf navštívi aj tento rok naše mesto a to v dňoch 21. júla - 24. júla 2016. 1. júla sa filmové autobusy Bažant Kinematograf vydali na svoju štrnástu cestu po Slovensku. Počas celého leta budú dva autobusy prechádzať naprieč republikou, pričom navštívia 31 slovenských miest a divákom opäť privezú kolekciu celovečerných filmov.

Program Bažant Kinematografu aj tento rok prináša príjemnú zmes veselších i vážnych tém a tradične je vystavaný z filmových diel, pod ktoré sa podpísali českí a slovenskí filmoví tvorcovia. Slovensko v programe zastupujú dva žánrovo rozdielne filmové tituly.

Diváci sa môžu tešiť na vynikajúcu snímku uznávaného slovenského dokumentaristu Marka Škopa – Eva Nová, výpravnú komédiu Wilsonov v réžii Tomáša Mašína, a aj na dva najzaujímavejšie filmy, ktoré v poslednom čase vznikli u našich českých susedov. Za najlepší film roka nakoniec akademici označili titul Kobry a užovky režiséra Jana Prušinovského. Špeciálne miesto v programe Bažant Kinematografu patrí českému režisérovi Janovi Hřebejkovi. Počas štrnástich rokov svojho pôsobenia Bažant Kinematograf uviedol už deväť jeho filmov, a v aktuálnom ročníku sa aj vďaka retrokampani svojho generálneho partnera Zlatý Bažant vracia k titulu, ktorý putoval po Slovensku v jeho historicky prvom ročníku (2003), ku kultovému filmu Pelíšky.

Premietania začínajú vždy o 21.30 h. Premieta sa iba za priaznivého počasia. K dispozícii je aj občerstvenie. Vstup voľný!

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.

Upozorňujeme na zmeny v umiestnení volebných miestností

10. Aug 2022 13:27
Pre spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov…

Delegovanie do volebných komisií

10. Aug 2022 12:47
Členom volebnej komisie môže byť ten, kto dovŕšil 18 rokov veku, je spôsobilý na…