23. Jul 2021 8:58

Banícky jarmok v Prievidzi nebude ani tento rok

Banícky jarmok v Prievidzi sa nebude konať ani v roku 2021. K rušeniu tradičných hromadných podujatí v tomto roku pristúpili viaceré mestá a obce Slovenska.

Tradičný Banícky jarmok v Prievidzi sa túto jeseň konať nebude. Samospráva k jeho zrušeniu pristúpila z dôvodu aktuálne platných nariadení a ťažko predvídateľnej epidemiologickej situácie počas nadchádzajúcej jesene. Podľa aktuálne platných nariadení nie je povolené organizovanie hromadných podujatí s kapacitou väčšou ako 1000 návštevníkov. Banícky jarmok v zvyčajnom formáte výrazne presahuje tento počet, jeho hlavný program navštívi v jednom čase tri až päť tisíc ľudí. Organizovanie podujatia s obvyklým programom preto nie je možné, bolo by porušením aktuálne platných protiepidemických opatrení a súvisiacich nariadení.

Veľké kultúrno-spoločenské podujatia, príležitostné trhy, ale aj kultúrne programy sú organizačne pripravované niekoľko mesiacov pred ich konaním. To je v období aktuálne pretrvávajúcej neistoty a ťažko predvídateľného vývoja ďalšou okolnosťou, pre ktorú sa definitívne rozhodlo o tom, že sa podujatie tento rok neuskutoční.

K rušeniu tradičných podujatí pristúpili aj iné mestá a obce Slovenska. Napríklad by sa nemal konať v tradičnom rozsahu Salamandrový sprievod v Banskej Štiavnici, mesto ho pripravuje len v menšom rozsahu v priestoroch amfiteátra. Tradičné jarmoky nebudú organizovať ani Trnava, Mošovce a Banská Bystrica.

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.